Start Arrow Wiadomości Arrow Nowe katalogi produktów firmy TECH Sterowniki na 2016 rok

Nowe katalogi produktów firmy TECH Sterowniki na 2016 rok

Firma TECH Sterowniki, zajmująca się produkcją mikroprocesorowych urządzeń elektroniki użytkowej wydała 4 nowe katalogi produktów na 2016 rok. Zaprezentowano w nich najpopularniejsze sterowniki dedykowane różnym systemom ogrzewania, wzbogacone o liczne nowości wprowadzone do sprzedaży w ostatnich miesiącach. Po raz pierwszy wydano też katalog produktów do ogrzewania podłogowego.

W nowych katalogach na 2016 rok asortyment firmy TECH został przedstawiony w przyjaznej dla użytkownika szacie graficznej. Nowością w sposobie prezentacji są przejrzyste tabele, w których zebrano najważniejsze parametry techniczne poszczególnych urządzeń jak wymiary sterownika, dokładność pomiaru itp.

Każdy z produktów przedstawiony został pod kątem funkcjonalności, wyposażenia i zasad działania. Informacje tekstowe wzbogacają liczne wizualizacje w postaci zdjęć, schematów instalacji oraz ikon informujących o możliwościach danego sterownika.

Dla wygody użytkownika specyfika każdej grupy produktów została rozpisana w oddzielnym materiale. W wyniku tego powstały cztery osobne katalogi prezentujące kolejno: sterowniki do instalacji, regulatory pokojowe, sterowniki do kotłów oraz sterowniki do ogrzewania podłogowego.

Co nowego w katalogach?

W ofercie produktowej, oprócz dotychczas dostępnych sterowników znalazły się nowe urządzenia oraz nowe funkcjonalności.

W katalogu dotyczącym regulatorów pokojowych warto zwrócić uwagę trzy nowe funkcje w dostępne w regulatorach pokojowych z serii ST-290, St-292 i R-6s.

FUNKCJA OPTIMUM START, która sprawia, że regulator sam dobiera optymalny czas załączenia kotła, tak, by pomieszczenie dogrzało się do określonej temperatury na zadany wcześniej czas.
GRZANIE/CHŁODZENIE, które pozwala na sterowanie zarówno urządzeniami służącymi do ogrzewania, jak i do chłodzenia. Użytkownikowi pozostaje tylko wybór opcji (grzanie/chłodzenie).

CZUJNIK TEMPERATURY PODŁOGOWEJ , który umożliwia sterowanie temperaturą pomieszczenia uwzględniając temperaturę podłogi, a tym samym nie dopuszczając do jej wychłodzenia (funkcję posiada tylko regulator ST-292).

W tegorocznej ofercie nowością są też regulatory pokojowe dwustanowe ST-294, z komunikacją przewodową (ST-294v1) i bezprzewodową (ST-294v2). Każdy z nich umożliwia sterowanie temperaturą przy pomocy przycisków: „+” oraz „–”, z dokładnością do 0,1°C. Obydwa modele dostępne są w sprzedaży w kolorze czarnym oraz białym.

Przeglądając katalogi warto zwrócić uwagę na dwa regulatory pokojowe do instalacji: ST-8s i WiFi 8s. Obydwa urządzenia posiadają komunikację bezprzewodową i przeznaczone są do obsługi siłowników elektrycznych STT-868. Każdy z nich umożliwia utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach (z pomocą siłowników) aż w 8 strefach grzewczych. Dodatkowo regulator pokojowy WiFi 8s pozwala na zarządzanie systemem z poziomu aplikacji webowej emodul.eu.

Wszystkim tym, którzy dążą do jeszcze bardziej komfortowego zarządzania systemem grzewczym można polecić WiFi RS – dostępny w ofercie moduł WiFi, umożliwiający zdalną kontrolę pracy listw montażowych do zaworów termostatycznych, edycję temperatur w danej strefie czy definiowanie harmonogramów tygodniowych. WiFi RS posiada te same funkcjonalności co moduły internetowe ST-505 i ST-507. Różnica polega na tym, że nie potrzebuje przewodowego połączenia z routerem. Dużym atutem modułu WiFi RS jest fakt, że urządzenie można podłączyć zarówno do sterowników kotlarskich oraz instalacyjnych, obsługiwanych przez moduł ST-505, jak i listw do sterowania ogrzewaniem podłogowym (którymi można zarządzać z wykorzystaniem ST-507).

Nowym, godnym polecenia produktem jest też WiFi PK, czyli moduł WiFi do sterowania dowolnym urządzeniem grzewczym przez Internet. Dzięki temu, że urządzenie umożliwia zdalną zmianę temperatury w pomieszczeniu to pełni niejako funkcję „internetowego regulatora pokojowego”. Urządzenie grzewcze jest uruchamiane w sytuacji, gdy temperatura w pomieszczeniu jest niższa niż zadana. Wszelkie zmiany w pracy urządzenia są rejestrowane w module internetowym emodul.eu.

Największą, tegoroczną nowością jest powstanie osobnego katalogu dedykowanego produktom do ogrzewania podłogowego. Sterowniki siłowników termoelektrycznych, prezentowane w ubiegłym roku w katalogu produktów do instalacji zyskały nowe nazewnictwo oraz funkcjonalności. Podstawę systemów sterowania ogrzewaniem podłogowym stanowią cztery serie 5, 6, 7, 8.

L5 – przewodowy sterownik zaworów termostatycznych (dawny ST-265)
L6 – bezprzewodowy sterownik zaworów termostatycznych (dawny ST-266/268)
L7 – przewodowy sterownik zaworów termostatycznych z internetem (dawny ST-263)
L8 – bezprzewodowy sterownik zaworów termostatycznych z internetem (dawny ST-2640)

Każdy sterownik został przedstawiony pod kątem możliwości rozbudowy (w zależności od systemu: regulatory pokojowe, siłowniki, panel kontrolny, moduł WiFi, itp.).

Nowym rozwiązaniem jest również system do sterowania ogrzewaniem w hotelu lub pensjonacie. Dzięki niemu administrator ma możliwość podglądu i regulowania parametrów w różnych strefach grzewczych, które są pogrupowane według określonych statusów. W poszczególnych strefach istnieje możliwość regulacji temperatury w każdej godzinie i ustawienia stanu: wolny, zajęty, ochrona, praca ręczna.

Katalogi w wersji elektronicznej można pobrać ze strony: http://www.techsterowniki.pl/pl/centrum-prasowe/materialy/.

Źródło:Tech Sterowniki

Tech Sterowniki
Wszystkie komunikaty (6577)

Dodane przez: techsterowniki

Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 2, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania