Start Arrow InstalacjeArrowDomy InteligentneArrow Nowe technologie – dom bezpieczny i ekologiczny

Nowe technologie – dom bezpieczny i ekologiczny

Niemal codziennie media informują nas o tym, że pojawiają się nowe technologie, które mają ulepszyć i uprzyjemnić nasze życie. W ciągu ostatnich lat na polskim rynku zaistniało wiele rozwiązań pozwalających na to, aby w nowym domu nasze życie stało się jeszcze prostsze i wygodniejsze.

Spróbujmy przyjrzeć się najciekawszym rozwiązaniom w tej dziedzinie i podpowiedzieć kilka rzeczy, które mogą pozytywnie wpłynąć na domowy budżet.

Nowoczesne systemy alarmowe

Współczesne systemy alarmowe są bardzo interaktywne, ponieważ dostarczają nam pełnej informacji o stanie ochrony naszej nieruchomości. Nowe technologie sprawiają, że możemy dowolnie sterować systemem oraz włączać i wyłączać go zdalnie. Dodatkowo, jeśli wzbogaciliśmy instalację w domu o kamery, to mamy możliwość podglądu tego, co dzieje się wewnątrz budynku lub w jego otoczeniu za pośrednictwem Internetu.

Przeczytaj także:

Tańsze ogrzewanie w nowym domu

Ceny energii elektrycznej i ogrzewania ciągle rosną i nic nie zapowiada ich rychłego spadku. Jak można temu zaradzić? Wystarczy sięgnąć po nowe technologie, które umożliwiają wytwarzanie zielonej, odnawialnej energii. Mowa tutaj o turbinach wiatrowych. Teraz można je montować w przydomowym ogródku.

Obecnie produkowane turbiny pozwalają na wykorzystywanie wiatru, który wieje już z prędkością 3 metrów na sekundę. Turbina wiatrowa umożliwia przekształcanie energii pozyskanej z wiatru w ciepło wykorzystywane do ogrzewania ciepłej wody użytkowej o mocy 15 kW.

Innym sposobem na oszczędne ogrzewanie jest instalacja w domowej wentylacji rekuperatora czyli wymiennika ciepła. Jest to urządzenie, które odzyskuje ciepło z powietrza usuwanego z budynku, a jednocześnie oczyszcza z zanieczyszczeń powietrze wtłaczane do domu.

Paweł Gościej z firmy Ser-Went Sp. z o.o.:
Z jednej strony wykorzystujemy ciepło zgromadzone w zużytym powietrzu, którego chcemy pozbyć się z naszego otoczenia, a z drugiej, co szczególnie ważne na przykład dla alergików i małych dzieci, powietrze, które napływa do wewnątrz pomieszczeń jest czystsze.

Przeczytaj także:

Zaprogramuj i zapomnij

System zarządzający domem może przynieść nam znaczne oszczędności w kosztach utrzymania i użytkowania domu. Będzie pamiętał na przykład o tym, aby wewnątrz budynku panowała odpowiednia temperatura lub by wyłączyć ogrzewanie wtedy, gdy na zewnątrz jest wystarczająco ciepło i włączyć je, gdy temperatura spadnie poniżej określonego przez nas poziomu.

System wykryje czy w danym pomieszczeniu ktoś się znajduje, a jeśli nie – to wyłączy w nim oświetlenie, aby nie marnować energii elektrycznej. Jedno z rozwiązań pozwala nawet na zamykanie wszystkich okien i drzwi zewnętrznych w domu na zasadzie centralnego zamka znanej nam do tej pory tylko z samochodów.

System może również wieczorem – podczas naszej nieobecności – losowo włączać i wyłączać oświetlenie w poszczególnych pomieszczeniach, aby symulować obecność domowników.

Ponadto prawie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu możemy sterować zdalnie przy użyciu telefonu komórkowego, co ucieszy każdego, kto ceni sobie wygodę. Raz zaprogramowany system pamięta o przyzwyczajeniach i nawykach każdego domownika.

Przeczytaj także:

Nowe technologie przyjazne dla człowieka

Jak widać nowe technologie w nowym domu mają wiele twarzy. Może to być rozbudowany system alarmowy, energia odnawialna czy energooszczędne okna zapewniające także komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Wszystko to sprawia, że warto pomyśleć o zastosowaniu w naszym domu rozwiązań inteligentnych, które sprawiają, że jeszcze bardziej chce się wracać do niego. Są one zarówno energooszczędne jak i ekologiczne oraz łatwe w obsłudze dla każdego użytkownika.

« Wstecz

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Jakubb Odpowiedz 2016-09-28 14:45:15

Jestem zwolennikiem inteligentnych systemów, wg mnie są bardzo pomocne i przydatne. Zwłaszcza jeśli chodzi o zwiekszenie bezpieczeństwa i ekologię, wygoda tutaj wcale nie jest najważniejsza. Chociaż trzeba przyznać, że to fajna sprawa ;) Zdecydowalem się na system od majca.technology już z 2 lata temu i szczerze polecam, zdecydowałbym się jeszcze raz

Centralne odkurzanie krok po kroku | www.Dom.pl Odpowiedz 2014-04-28 13:58:46

[...] Nowe technologie – dom bezpieczny i ekologiczny W ciągu ostatnich lat na polskim rynku zaistniało wiele rozwiązań pozwalających... więcej [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty