Start Arrow Wiadomości Arrow Nowe wykończenie – mleczne szkło. Nowe oprawy od AQForm

Nowe wykończenie – mleczne szkło. Nowe oprawy od AQForm

Subtelny mat czy nowoczesny połysk? Wybór nie jest łatwy, zwłaszcza kiedy we wnętrzach królują również jednolite wykończenia dodatków i satynowe tkaniny. Ilość faktur i wykończeń daje praktycznie nieograniczone możliwości wyboru. Tak jest również w przypadku oświetlenia. Marka AQForm rozszerza swoją kolekcję MODERN GLASS o nowe wykończenie kloszy: matowe w odbiorze, mleczne szkło, w skrócie nazwane: WP (white plain) oraz szczelny kinkiet, który idealnie sprawdzi się w łazience.

Poza kolorem i konstrukcją mebli częsty dylemat stanowi wybór wykończenia. Matowe wykończenia, jak i odważne akcenty kolorystyczne, nadają wnętrzu charakteru i wymagają odwagi do przełamania schematu. Matowe fronty są przede wszystkim symbolem ponadczasowej elegancji. „Dobierając detale wnętrza warto postawić na wyraziste formy. Matowo – mleczny klosz jest bardzo estetycznym dodatkiem. Jego zaletą jest nie tylko oryginalne wzornictwo, ale również ochrona przed olśnieniem co przekłada się na komfort wizualny. Świetnie sprawdzi się w łazience, zamontowany po dwóch stronach lustra poprawnie oświetli twarz nie powodując cieni. Jest to dobra alternatywna dla tradycyjnych kinkietów, która łączy ciekawą formę z funkcjonalnością.” – doradza Olga Juszczyk ekspert marki AQForm. Proste formy pozwalają światłu delikatnie opływać powierzchnię oprawy. W kolekcji MODERN GLASS dostępne są lampy natynkowe i wiszące z kloszami w trzech kształtach: Flarred, Barrel, i Tube. Kinkiety MODERN GLASS dostępne są z kloszem Tube. Do tej pory oprawy występowały w dwóch wykończeniach TP – gładkie szkło transparentne (transparent plain) oraz SP – gładkie dymione szkło (smoke plain). Nowością jest wprowadzenie gładkiego mlecznego szkła matowego (WP – white plain).

Jak to jest zrobione?

Klosze w wykończeniu WP są wykonane z trójwarstwowego szkła chemicznie trawionego. Podczas specjalistycznej obróbki jedna z warstw szkła jest poddawana matowieniu. Dzięki temu szkło staje się mleczno-matowe w odbiorze a jednolita powierzchnia uzyskuje neutralną biel (bez dodatkowych odcieni). Taki kolor łatwo dopasować do prawie każdego wnętrza. Dodatkowo szkło poddane takiej obróbce jest materiałem bardzo trwałym, odpornym na zaplamienia i łatwym do utrzymania w czystości. Co ważne z perspektywy projektowania oświetlenia – matowe szkło MODERN GLASS charakteryzuje wysoka przepuszczalność światła. Dzięki temu lampy są nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim funkcjonalnym uzupełnieniem wnętrza. Ilość dostępnych wykończeń powoduje, że możemy stworzyć bardzo spójne wnętrze, zaczynając od mebli, a kończąc na dodatkach czy oświetleniu. Co więcej, kiedy lubimy wykończenia na tzw. wysoki połysk – warto pomyśleć o dodaniu wykończenia matowego, które nieco stonuje wnętrze.

AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe, potrafiące przemówić do emocji. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich. Udało jej się wykreować wymowne i charakterystyczne wzornictwo, potrafiące skusić profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów. AQForm jest częścią międzynarodowej grupy Delta Light, obejmującej swoją działalnością ponad 120 krajów. Jedną z wielu przyczyn sukcesów marki jest doskonałe wsparcie dla architektów, specjalistów branży oświetleniowej i użytkowników.

AQForm

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 2, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: łazienka