Start Arrow WnętrzaArrow Nowoczesna boazeria… Wprowadź drewno do swojego wnętrza!

Nowoczesna boazeria… Wprowadź drewno do swojego wnętrza!

Jak powszechnie wiadomo, drewno to bardzo szlachetny materiał, który ociepla nam aranżowane pomieszczenie i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Nowoczesna boazeria we wnętrzu, doda mu niepowtarzalnego klimatu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać i na co zwrócić uwagę, wprowadzając nowoczesną boazerię do współczesnego wnętrza.

Do niedawna boazeria kojarzyła się nam z czasami PRL-u. Zapomnijmy jednak o tym i sprawdźmy, co oferuje nam nowoczesna boazeria. Do wyboru mamy:

  •  boazerie angielską,
  •  deskę boazeryjną.

Boazeria angielska złożona jest z płycin, czyli ram wypełnionych lekko zagłębionymi płytami. Wybierając ciemne drewno boazerii, stworzysz we wnętrzu klimat XIX-wiecznego pałacu. Malując ją na biało, nawiążesz do bardzo modnego stylu skandynawskiego. Co ciekawe, nowoczesna boazeria w takim stylu różni się od wcześniejszych detalem – posiada ramy o prostszym profilu. Deska boazeryjna najczęściej jest bielona lub malowana na delikatny, jasny, często pastelowy kolor, a dzięki temu prezentuje się lekko i nowocześnie.

Wśród nowoczesnej boazerii mamy również do wyboru panele boazeryjne, które są łatwe w montażu i pozbawione są tradycyjnego płycinowania. Tego typu okładziny często mają wręcz minimalistyczny, a nawet surowy wyraz, podkreślony geometryczną formą poszczególnych elementów.

Miniony czas przyzwyczaił nas do widoku boazerii, wypełniającej całą ścianę. Dzisiaj jednak nowoczesna boazeria może być położona do wybranej wysokości. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie, które prezentuje się niezwykle nowocześnie. Ciekawym rozwiązaniem jest także malowanie elementów drewnianych. Popularność stylu skandynawskiego w ostatnim czasie sprawiła, że w sprzedaży pojawiły się preparaty do malowania boazerii. Wśród nich wyróżniamy: lakiery, lazury, farby, emalie i oleje. Dwa pierwsze tworzą powłoki transparentne, a na powierzchni drewna widać układ słojów. Z kolei farby i emalie to powłoki kryjące. Oleje natomiast wzmacniają kolor i chronią drewno. Dzięki nim drewniana okładzina będzie wyglądać jak nowa.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 18, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty