Start Arrow Projekty domówArrow Nowoczesne domy drewniane…

Nowoczesne domy drewniane…

Domy z drewna są ciepłe i zdrowe. Zazwyczaj kojarzone z tradycyjnymi chatami górskimi, stają się innowacyjnymi budynkami, o ciekawych rozwiązaniach architektonicznych. Ich nowoczesny design zachwyca, a funkcjonalność ułatwia codzienną komunikację między domownikami. W naszej rozbudowanej kolekcji domów drewnianych, pojawiło się kilka nowości. Sprawdź i zainspiruj się!

Projekt NA W-27 CE (DOM NA1-33) to energooszczędny dom drewniany, zbudowany w konstrukcji szkieletowej. Dom ten dzięki materiałowi, z którego został zbudowany posiada zdolność samoregulacji wilgotności. Dodatkowo wytwarza specyficzny mikroklimat, który pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. W lecie dom ten daje ochłodę, a w zimie zatrzymuje ciepło. Zaletą tego domu jest krótki czas realizacji projektu (około trzy miesiące). Przestrzeń wewnętrzna domu jest zaprojektowana w rozsądny sposób. Otwarty na kuchnię salon ma wysokość dwóch kondygnacji z małą antresolą, która z powodzeniem może być wykorzystana jako miejsce na domową bibliotekę. Dodatkowym atutem jest bardzo duże przeszklenie, które nadaje pomieszczeniu wyjątkowy charakter. Na paterze mieści się: salon, połączony z kuchnią, łazienka oraz dodatkowy pokój i pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze natomiast znajdują się: trzy sypialnie i łazienka. Innowacyjny kształt domu przykuwa uwagę. 

Z kolei projekt MT Szyszka DR-S CE (DOM MS6-45) to propozycja drewnianego domu letniskowego, o prostej formie, która wpływa na niskie koszty jego budowy. Dedykowany jest osobom, które lubią bliski kontakt z naturą. Dom ten jest doskonałym miejscem, w którym można odpocząć podczas weekendu czy urlopu. Prosta bryła budynku pokryta została jednospadowym dachem. Pomimo niewielkich rozmiarów dom ten jest bardzo funkcjonalny. Dostępny na parterze niewielki salon wieczorem można przekształcić w sypialnię. Dodatkową powierzchnię do spania zaprojektowano na zlokalizowanej nad częścią salonu antresoli. Na prawo od wejścia do domu przewidziano sporo miejsca do przechowywania oraz przestrzeń na niewielki aneks kuchenny. Atutem projektu jest duży taras, który pozwala być blisko natury. Wykończenie budynku naturalnymi materiałami, dodaje mu uroku. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 25, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: projekty domów