Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Nowoczesne, odporne i wytrzymałe wykładziny podłogowe

Nowoczesne, odporne i wytrzymałe wykładziny podłogowe

Wykładziny podłogowe tłumią hałas, są ciepłe i miłe w dotyku, łatwe w montażu i pielęgnacji. Idealne do sypialni, pokoju dziecka czy gabinetu, coraz chętniej stosowane są również w pokojach dziennych. Nowoczesne technologie ich produkcji powodują, że są trwałe i odporne, bezpieczne dla bawiących się na podłodze dzieci i przyjazne alergikom.

Zobaczmy 3 nowoczesne produkty, które ostatnio pojawiły się na naszym rynku:

Biopodłoga

Purline eco to pierwsza na rynku wykładzina podłogowa z tworzywa sztucznego, która aż w około 90% składa się z surowców odnawialnych  oraz naturalnych wypełniaczy (kreda). Tak jak w przypadku podłóg winylowych, jej podstawę stanowi niezwykle wytrzymały i odporny na zużycie poliuretan. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie jedna zasadnicza różnica – ekologiczny charakter Purline eco. Petrochemiczne poliole znajdujące się w tradycyjnym poliuretanie zastąpione zostały poliolami biologicznymi pozyskiwanymi z oleju rzepakowego i rycynowego. Dodatkowo, nie zwiera ona chloru, plastyfikatorów oraz szkodliwych dla środowiska rozpuszczalników, dzięki czemu ma bardzo neutralny zapach i jest praktycznie wolna od emisji.

(Wykładzina podłogowa Purline eco marki Wineo)

Ekologiczny poliuretan z surowców odnawialnych, z którego wykonana jest kolekcja Purline eco marki Wineo to materiał podłogowy, który jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale również posiada doskonałe właściwości użytkowe – wysoką wytrzymałość, ekstremalną trwałość i odporność na zużycie. Materiał wykazuje prawie 100% powrót do pierwotnego kształtu po długotrwałym nacisku ciężkich elementów, dzięki czemu nie odkształca się pod wpływem akcesoriów wyposażenia wnętrza, czy też obcasów. Dodatkową zaletą jest zbrojenie włóknem szklanym, które stabilizuje szkielet i zapewnia stabilność wymiarową całej podłogi.

(Wykładzina podłogowa Purline eco marki Wineo)

Ręczna robota

Jeżeli zależy nam na wykładzinach w luksusowym wydaniu warto przyjrzeć się ofercie marki Jacaranda, której dystrybutorem w Polsce jest Dekorian. Wykładziny te wytwarzane są w Indiach, przy użyciu naturalnych materiałów i tradycyjnych, przyjaznych środowisku naturalnemu metod. Cała produkcja odbywa się ręcznie na krosnach tkackich, a wykładziny powstają z wysokogatunkowych: wełny tybetańskiej i nowozelandzkiej, wiskozy i skóry koziej. Wykładziny urzekają wyjątkową miękkością i elastycznością. Naturalne włókna wykładzin Jacaranda cechuje antystatyczność oraz hygroskopijność. Oznacza to, że przyjmują one nadmiar wilgoci, ale w przypadku, gdy powietrze w pomieszczeniu jest suche zgromadzona wilgoć jest oddawana.

(Wykładzina podłogowa marki Jacaranda, dystr. Dekorian)

Dodatkową zaletą wykładzin marki Jacaranda jest ich trudnopalność. W praktyce oznacza to, że pozostawiony na wykładzinie wełnianej niedopałek zgaśnie, lekko tylko nadpalając włókna, które się ukruszą i nie pozwolą na rozprzestrzenienie się ognia.

(Wykładzina podłogowa marki Jacaranda, dystr. Dekorian)

Wodoodporna podłoga

Nowoczesne technologie i pomysłowość szwajcarskich projektantów pozwoliły na stworzenie materiału, który w oryginalny sposób wykorzystuje winyl i strukturę tkanej wykładziny. Floover Woven dostępny jest w czterech wersjach budowy: w formie paneli podłogowych na rdzeniu HDF, SplasH2O – całkowicie wodoodpornych paneli podłogowych na rdzeniu z twardego PVC o dwóch opcjach grubości, Glue Down – płytek podłogowych LVT przeznaczonych do przyklejania do podłoża, a także Roll – winyl w rolce. Wierzchnia warstwa podłóg winylowych Floover Woven wykonana jest z plecionego winylu, który ma nie tylko właściwości dekoracyjne, ale jest wyjątkowo trwały na ścieranie nawet przy intensywnym użytkowaniu.

(Wykładziny dywanowe Floover dostępne w ofercie firmy Kopp)

Podłogi Floover dostępne w ofercie firmy Kopp są całkowicie wodoodporne, a specjalne właściwości winylu sprawiają, że materiał uniemożliwia rozwój grzybów i pleśni. Dzięki tym parametrom możliwe stały się nietypowe aranżacje pomieszczeń takich jak np. kuchnie i łazienki czy podłoga w punkcie usługowym, gdzie wilgoć i intensywne użytkowanie wykluczają użycie niektórych materiałów wykończeniowych.

(Wykładziny dywanowe Floover dostępne w ofercie firmy Kopp)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 4, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

gośka Odpowiedz 2015-07-22 19:58:17

zdecydowanie wolę mieć prawdziwe drewno położone,a nie imitację. Uważam, ze takie podłogi wytrwają lata, ponieważ dobrze utrzymana i zadbana nie jest do zdarcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie