Start Arrow Wiadomości Arrow Nowoczesne okiennice aluminiowe

Nowoczesne okiennice aluminiowe

Okiennice mimo, że nadal są uważane za element typowy dla architektury tradycyjnej, świetnie prezentują się również na elewacji nowoczesnych obiektów o prostej geometrycznej bryle.

Okiennice Aluprof MB-Sunshades, których skrzydła maja budowę panelową podnoszą estetykę budynku. Dzięki takiej konstrukcji możemy je z powodzeniem zastosować zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych domach – mówi Paweł Dacka – konstruktor z sekcji fasad z  Aluprof S.A.

Okiennice umożliwiają także regulowanie bilansu energetycznego budynku co ma duże znaczenie we współczesnym zorientowanym ekonomicznie i ekologicznie budownictwie. Dzięki nim możemy ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń latem – hamują dostęp światła oraz gorącego powietrza zapewniając w pomieszczeniach przyjemny chód. Zimą z kolei przyczyniają się do zmniejszenia ucieczki ciepła.

Okiennice mogą mieć skrzydła pełne, tzn. panelowe – po ich zamknięciu uzyskujemy efekt całkowitego zaciemnienia wnętrza. Możemy także zdecydować się na wersję z lamelkami ustawionymi na stałe lub ruchomymi. Najczęściej składają się one z dwóch skrzydeł mocowanych po obu stronach ościeża, ale zdarzają się również pojedyncze lub składane, montowane tylko z jednej strony okna.

Firma Aluprof S.A. wychodząc naprzeciw trendom wprowadziła do swojej oferty system okiennic aluminiowych MB-Sunshades. Wykonane są one z wysokogatunkowego aluminium. Nowoczesne techniki barwienia umożliwiają wykreowanie trwałych kolorów z palety RAL oraz wzorów drewnopodobnych. Dostępne są one w wielu kształtach i rozmiarach, mogą być mocowane przed elewacją , zlicowane z nią lub umieszczone wewnątrz otworu okiennego. Wzmocniona konstrukcja zapewnia odpowiednią sztywność i wytrzymałość, co pozwala na tworzenie osłon o bardzo dużych gabarytach.

(Okiennice aluminiowe MB-Sunshades firma Aluprof S.A.)

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (7748)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 19, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu