Start Arrow InstalacjeArrow Nowoczesne oswietlenie – trendy

Nowoczesne oswietlenie – trendy

Jakie obecnie stosuje się oświetlenie w pomieszczeniach mieszkalnych? Co jest modne?

Oświetlenie domu czy mieszkania musi być funkcjonalne. Nie wystarcza główne oświetlenie sufitowe, coraz częściej stosuje się oświetlenie dodatkowe – punkty halogenowe, podświetlenie szafek, miejsca pracy, spożywania posiłków itp.

Jednak liczy się już nie tylko funkcjonalność, ale przede wszystkim aranżacja wnętrz za pomocą oświetlenia. Może ono korygować przestrzeń, zmieniać i poprawiać jej proporcje, budować nastrój i stanowić jeden z głównych elementów dekoracyjnych.

Bardzo często popularne kinkiety, oprócz dodatkowego źródła światła, stanowią podświetlenie ciekawych przedmiotów czy dekoracji. Skierowanie światła na obraz, rzeźbę czy imponujący wazon podkreśli ich atrakcyjność.

Jeśli chodzi o materiały, z których wykonane są nowoczesne lampy, dobiera się je pod względem stylu, jaki ma cały wystrój wnętrza. Połączenie stali, drewna czy szkła stosuje się modernistycznych wnętrzach, ceramikę czy lampy z mas gipsowych – we wnętrzach klasycznych.

Żyrandole kryształowe, które szturmem powracają na rynek, stosuje się już nie tylko do reprezentacyjnych salonów, ale także do bardziej intymnych sypialni, łącząc style i charakter wnętrza.

Lampy w stylu lat 60-tych, kolorowy pop-art, lampy z pleksi czy papierowe kule zawiesza się w pokojach dzieci czy nastolatków. Mają one rozmaite kolory i wzory, widnieją na nich postacie z ulubionych kreskówek czy filmów.

Wybór lamp jest tak duży, że na pewno znajdziemy produkt idealny do swojego wnętrza.

Polecamy poradniki, z których dowiedzieć się można, w jaki sposób oświetlić konkretne wnętrza i zobaczyć ciekawe lampy i aranżacje, z ich wykorzystaniem:

(Wybór oświetlenia do naszego domu jest naprawdę oszałamiający)

(Wybór oświetlenia do naszego domu jest naprawdę oszałamiający)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty