Start Arrow Budowa domuArrow Nowoczesne projekty bliźniaków: idealne domy dwurodzinne na wąskie działki w mieście

Nowoczesne projekty bliźniaków: idealne domy dwurodzinne na wąskie działki w mieście

Nasze projekty domów w zabudowie bliźniaczej to funkcjonalne i wygodne domy dwurodzinne. Różnią się powierzchnią użytkową, stylem i typem zabudowy, rozwiązaniami funkcjonalnymi, wszystkie jednak gwarantują optymalne zagospodarowanie trudnych działek.

Dostępne w naszej ofercie projekty domów w zabudowie bliźniaczej to bardzo funkcjonalne i komfortowe domy dla dwóch rodzin. Zróżnicowane są pod względem powierzchni, typu zabudowy czy rozwiązań aranżacyjnych, a także stylistyki, którą dostosować warto do miejsca, w którym budujemy dom.

Wąskie działki spotkać można najczęściej w miastach czy tuż pod nimi, gdzie powstają z podziału większych gruntów. Projekty domów bliźniaków na wąską działkę powinny więc doskonale komponować się z wielkomiejską zabudową. Inwestorom budującym domy dwurodzinne na terenach miejskich polecamy nasze nowoczesne projekty domów w zabudowie bliźniaczej o efektownej elewacji, świetnie pasującej do współczesnej architektury biurowców czy apartamentowców.

Z naszej największej bazy gotowych projektów wyselekcjonowaliśmy 5 efektownych bliźniaków, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów i optymalnie zagospodarują wąską działkę w mieście:

Projekty bliźniaków na wąską działkę w mieście

1. Projekt DOM SB1-14

Nowoczesny projekt domu w wersji bliźniaczej, który doskonale zagospodaruje wąską działkę. To projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym, estetycznie wbudowanym w bryłę budynku. Wygodne i komfortowe wnętrze jednego segmentu przeznaczone jest dla 3-4 osobowej rodziny, która ma do dyspozycji przestronny i jasny salon z aneksem kuchennym oraz łazienką na parterze i trzy sypialnie z dużą łazienką i garderobą na poddaszu. To projekt domu tani w budowie i dzięki prostej i zwartej bryle – tani w późniejszej eksploatacji.

projekty bliźniaków na wąską działkę (1)

Projekt DOM SB1-14

2. Projekt DOM KR5-14

Ten projekt domu to pięknie zestawia tradycję z nowoczesnością, co wygląda niezwykle efektownie właśnie na działkach w mieście. Prostokątne lukarny, duże okna i podwyższenie ścian szczytowych powyżej kalenicy dachu nadaje klasycznemu budynkowi z poddaszem współczesnej estetyki. Pojedynczy dom jest przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny, która komfortowo zamieszka w dobrze przemyślanych wnętrzach. Strefa dzienna na parterze, z salonem i jadalnią oraz kuchnią, powiększona jest o dodatkowy pokój (na gabinet czy pokój seniora), kotłownię i łazienkę. Na poddaszu znajdują się 3 pokoje (2 z nich z wydzieloną garderobą) oraz rodzinna łazienka.

projekty bliźniaków na wąską działkę (5)

Projekt DOM KR5-14

3. Projekt DOM TK1-62

Ten projekt to połączenie nowoczesnej architektury z elementami klasyki. Zwarta zabudowa sprzyja ekonomicznej budowie i niższym kosztom utrzymania. Ciekawie prezentuje się tu garaż wysunięty poza bryłę budynku, dzięki czemu udało się uzyskać dodatkowe miejsce na przestronny balkon. Wnętrza w jednym segmencie przeznaczone dla 4-5 osobowej rodziny, kryją komfortowy i funkcjonalny układ z podziałem na część dzienną – parterową oraz nocną – piętrową. Parter to salon połączony z jadalnią oraz otwartą kuchnią, spiżarnia, gabinet/pokój gościnny, toaleta i pomieszczenie techniczne przy garażu. Na piętrze ulokowano trzy sypialnie, garderobę i dużą, rodzinną łazienkę.

projekty bliźniaków na wąską działkę (4)

Projekt DOM TK1-62

4. Projekt DOM SD1-63

To idealny projekt domu na wąską działkę o nietypowej formie nowoczesnej architektury, której wygląd ociepla jednak tradycyjny dach dwuspadowy. Ciekawie wyglądają dwie wiaty garażowe, łączące oba segmenty. Na niewielkiej powierzchni użytkowej udało się tu stworzyć bardzo wygodne i funkcjonalne wnętrze dla 3-4 osobowej rodziny. Oprócz strefy dziennej – piękny salon z kominkiem i otwarta kuchnia – na parterze znajduje się dodatkowy, zaciszny pokój, idealny na gabinet czy pokój seniora, spiżarnia i toaleta. Na piętrze zaprojektowano dwie, przestronne sypialnie i dużą łazienkę.

projekty bliźniaków na wąską działkę (3)

Projekt DOM SD1-63

5. Projekt DOM TK1-63

Bardzo efektowna elewacja to niewątpliwy atut tego domu, który fantastycznie prezentować się będzie wśród miejskiej zabudowy. Ciekawie wysunięte garaże pozwoliły stworzyć dodatkowe miejsce na balkon. W pojedynczym segmencie komfortowe wnętrze znajdzie 4-5 osobowa rodzina. Trzy sypialnie na piętrze uzupełnione są o dodatkowy pokój na parterze, który może pełnić funkcję sypialni seniora, pokoju gościnnego. Parter to jednak przede wszystkim salon połączony z jadalnią oraz otwartą kuchnią. Na parterze znajduje się także spiżarnia, toaleta oraz pomieszczenie techniczne przy garażu. Duże przeszklenia na stronie południowej zapewniają optymalne oświetlenie części dziennej, jednocześnie obniżając koszty użytkowania domu.

projekty bliźniaków na wąską działkę (2)

Projekt DOM TK1-63

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 3, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu