Start Arrow Budowa domuArrow Nowoczesne projekty „kostki” – idealne rozwiązanie na małe lub wąskie działki

Nowoczesne projekty „kostki” – idealne rozwiązanie na małe lub wąskie działki

Domy „kostki” przestają się już kojarzyć z reliktami PRL-owskiej architektury. Dziś są wyznacznikiem energooszczędności i odzwierciedleniem najnowocześniejszych trendów architektonicznych. Projekty domów piętrowych o prostej, zwartej bryle są idealnym rozwiązaniem na małe lub wąskie działki.

Projekty domów piętrowych stają się coraz bardziej popularne, wśród osób planujących budowę domu jednorodzinnego. Ich niewątpliwe zalety doceniają szczególnie mieszkańcy większych miast, gdzie wąskie działki i gęsta zabudowa często uniemożliwiają budowę komfortowej parterówki.

Nowoczesna kostka: projekt DOM AF8-92

Nowoczesna kostka: projekt DOM AF8-92

Nowoczesna kostka: projekt DOM AF8-86

Nowoczesna kostka: projekt DOM AF8-86

Projekty domów piętrowych na wąską działkę pozwalają uzyskać komfortową przestrzeń rodzinną na względnie niewielkiej powierzchni zabudowy. Czytelny i przejrzysty układ wnętrza umożliwia podział na wygodne strefy: dzienną i gospodarczą na parterze, nocną na piętrze. Pełne piętro ułatwia funkcjonalną aranżację wnętrza – powierzchnia pomieszczeń nie jest ograniczona skosami czy balami stropowymi, charakterystycznymi dla domów z poddaszem użytkowym.

Polecane projekty domów piętrowych ułatwiają również poprowadzenie prostej i efektywnej instalacji. Kuchnia i łazienka mogą znajdować się jedna pod drugą, co ułatwia i obniża koszt dostarczenia do pomieszczeń ciepłej wody. W domach piętrowych unika się labiryntów holi i korytarzy, a schody wewnętrze, zmniejszające powierzchnię mieszkalną, zaplanowane są w optymalnym miejscu, stanowiąc nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne rozwiązanie aranżacyjne.

Nowoczesna kostka: projekt DOM EC1-03

Nowoczesna kostka: projekt DOM EC1-03

Dostępna w naszej pracowni szeroka oferta na projekty domów „kostek” jest zróżnicowana pod względem powierzchni użytkowej, stylistyki zabudowy czy rozwiązań konstrukcyjnych. Popularne są projekty domów piętrowych z garażem, którego dach umożliwia aranżację dodatkowego tarasu. Projekty domów na wąskie działki mają także niekiedy garaż w piwnicy, co oszczędza miejsce na posesji, gwarantując możliwość aranżacji niewielkiego chociażby przydomowego ogródka. Projekty domów bez okien z jednej strony to także dobre rozwiązanie na wąską działkę, umożliwiające bliższe usytuowanie budynku względem jej granic.

Nowoczesna kostka: projekt DOM ST3-01

Nowoczesna kostka: projekt DOM ST3-01

Nowoczesna kostka: projekt DOM ST3-01

Nowoczesna kostka: projekt DOM ST3-01

Projekty domów piętrowych wyróżnia wyjątkowa elewacja, urozmaicająca prostą bryłę budynku. Ciekawe i efektowne zestawienie materiałów elewacyjnych, jak drewno, kamień czy beton wyróżniają go z tła i jednocześnie idealnie komponują z miejską zabudową blokowisk i biurowców. Cechą charakterystyczną projektów nowoczesnych są także duże przeszklenia – ze względów energooszczędnych stosowane najczęściej tylko na jednej elewacji, która skierowana będzie na południową, czyli najcieplejszą i najjaśniejszą, stronę. Dla osób lubiących niekonwencjonalną architekturę polecane projekty domów piętrowych wzbogacone są o… dodatkową kostkę – nadbudówkę dającą wrażenie modułowej konstrukcji.

Nowoczesna kostka: projekt DOM AE8-42

Nowoczesna kostka: projekt DOM AE8-42

Nasze projekty domów piętrowych – domy „kostki” – to nowoczesne i energooszczędne budynki. Ich prosta, zwarta bryła niweluje ryzyko powstawania mostków cieplnych, przez które ciepło mogłoby uciekać z wnętrza domu. Najczęściej projekty wyposażone są w dodatkowe projekty instalacji opartej o odnawialne źródła energii, poprawiające komfort życia oraz znacznie redukujące koszty utrzymania budynku.

Nowoczesna kostka: projekt DOM EC1-02

Nowoczesna kostka: projekt DOM EC1-02

Cechą charakterystyczną domów „kostek” jest płaski dach – zanim jednak wybierzemy idealny projekt domu dla naszej rodziny, koniecznie sprawdźmy zapisy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub – w przypadku jego braku – wystąpmy z wnioskiem o wydanie decyzji o Warunkach Zabudowy. Z dokumentów tych wynika bowiem, jaki dom można budować na danym terenie, łącznie z określeniem wysokości budynku czy kąta nachylenia jego dachu.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Wizualizacja projektów: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 24, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Velio Abażur żyrandol 5 pł. czerń + chrom /...

  • Plafon ISLA

  • Pinja lampka ze ściemniaczem dotykowym

  • Promocja

    Lampa Wisząca Dzwoneczki Flamingi Gray

  • TK Lighting Lampa Wisząca Harmony Black 3pł.

  • Lampa wisząca Luna Biała