Start Arrow InstalacjeArrow Nowoczesne przelewy wannowe

Nowoczesne przelewy wannowe

Ich podstawowym zadaniem jest odprowadzenie wody z wanny. Dbają tez o to, by jej nadmiar nie wylał się na podłogę łazienki. Czy są to ich jedyne funkcje? Co jeszcze potrafią przelewy wannowe?

Newralgiczny punkt

Jednym z najczęściej spotykanych przelewów na rynku są przelewy z cięgnem. Specjalna linka umożliwia otwieranie i zamykanie korka przez obrócenie rączki znajdującej się przy przelewie. Cięgno to prawdziwe serce całego systemu. Przez lata użytkowania pracuje bezustannie i stale narażone jest na awarie, dlatego ważne jest, by był to element odpowiednio wykonany i trwały. W przelewach wannowych niektórych producentów każde cięgno jest specjalnie oznaczone. Na niewielkiej plastikowej nakładce znajduje się wytłoczony kod, dzięki któremu w razie awarii można dotrzeć do stanowiska pracy, na którym dany przelew został wyprodukowany.

Jeśli jednak nie zdecydujemy się na wykorzystanie przelewu z cięgnem możemy wybrać przelew Up&Down, którego korek otwierany jest jednym przyciśnięciem i po charakterystycznym kliknięciu woda powoli znika z wanny.

(Możliwości syfonów)

Prostota wersji retro

Łazienka zaaranżowana w stylu retro sama w sobie często jest jak dzieło sztuki. Odpowiednio dobrane kolory wnętrza, baterie w odcieniu starego złota, wanna o szykownym kształcie … takie wnętrze nie potrzebuje udoskonaleń i wielofunkcyjnych systemów. Każdy element ma bezawaryjnie spełniać swoja rolę przez wiele lat. Przelewy wannowe retro są proste i solidne, a mosiądz, z którego są wykonane dodaje im klasycznego wyglądu i szlachetności. Muszą jednak pasować do różnych modeli wanien, w których zostaną zamontowane. Umożliwia to teleskopowa rura, której długość można zmieniać, dopasowując przelew do wybranej przez nas wanny.

Nasze mieszkania zmieniają się razem z nami, żyjemy szybciej, często rezygnujemy z tradycyjnych rozwiązań na rzecz nowych, bardziej praktycznych. Dlatego również od przelewów wymaga się większej funkcjonalności.

Dodatkowe możliwości oferuje przelew z wypływem. Wyposażony w perlator lub wypływ kaskadowy spełnia funkcję wylewki – komentuje Sylwia Madyda, dystrybutor Silfra. – To tylko jedna z możliwości unowocześnienia łazienki. Istniej wiele rozwiązań i wiele kombinacji ich zastosowania, wystarczy wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie – dodaje.

A gdy coś pójdzie nie tak…

Nawet w skrupulatnie przygotowanej łazience zdarzają się przypadki, że nie wszystko pasuje do siebie tak, jak w założeniach. Odpływ wody położony za daleko od syfonu, czy też zbyt niska wanna mogą pokrzyżować plany.

Gdy we właśnie wykańczanej łazience retro okaże się, że odpływ znajduje się dalej niż przewidywaliśmy warto skorzystać ze specjalnej przedłużki, która rozwiąże problem – radzi Sylwia Madyda. Wykonana również z mosiądzu doskonale zakamufluje niedoskonałości konstrukcyjne napotkane przy montażu.

Problem źle umieszczonego odpływu zdarza się nader często, dlatego producenci syfonów stworzyli takie, których główki mogą się obracać w płaszczyźnie poziomej i w niewielkim zakresie w płaszczyźnie pionowej. Te i inne rozwiązania stosowane w akcesoriach łazienkowych pozwalają nam rozwiązać napotkane problemy konstrukcyjne i jednocześnie nie wymagają od nas projektowania z zegarmistrzowską precyzją.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje