Start Arrow Wiadomości Arrow Nowoczesne rozwiązania sanitarne dla małych przestrzeni

Nowoczesne rozwiązania sanitarne dla małych przestrzeni

Maksymalna funkcjonalność na niewielkiej przestrzeni liczącej do 20 lub 30 metrów kwadratowych – wszystko wskazuje na to, że tak będą wyglądały mieszkania przyszłości. Mikroapartamenty zyskują na popularności w wielu polskich miastach, a ich odbiorcami są nie tylko studenci, ale wszystkie osoby chcące ograniczyć koszty mieszkania, włączając młode małżeństwa i osoby starsze.

Dzięki nowoczesnym technologiom i funkcjonalnym rozwiązaniom ten niewielki metraż może skupiać w sobie wszystkie potrzebne udogodnienia, charakterystyczne dla mieszkania o standardowych wymiarach. Wielofunkcyjne meble na wymiar, ergonomiczna zabudowa wnęk, przesuwne regały czy umiejętnie ukryte schowki pozwalają na praktyczne zagospodarowanie przestrzeni i jej elastyczną modyfikację w zależności od potrzeb. Największym wyzwaniem pod kątem aranżacji mogą jednak być niewielkie aneksy kuchenne i łazienki, w których użytkownicy chcieliby zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty AGD, jak np. zmywarka i pralka, bez których ciężko sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Tu z pomocą przychodzi kompaktowa armatura przyłączeniowa marki SCHELL.

Jak podłączyć pralkę na małej przestrzeni?

Niewielkie łazienki siłą rzeczy uniemożliwiają zastosowanie niektórych udogodnień, dlatego zamiast wanny znajdziemy w nich kabiny prysznicowe, a zamiast designerskich umywalek nablatowych – kompaktowe modele do zabudowy w szafce. Problemem może być także dobór i montaż pralki. W tym przypadku należy się skupić nie tylko na odpowiednim designie urządzenia, które powinno mieć niewielką głębokość i np. wsad ulokowany od góry, ale też sposobie jej podłączenia do instalacji wodnej. W tradycyjnych zaworach element służący do sterowania przepływem wody i wyjście do podłączenia węża pralki są umieszczone na poziomym korpusie. Powoduje to, że urządzenie należy ustawić z odpowiednim dystansem od ściany, co czasem może być niemożliwe. W tak małych pomieszczeniach o sukcesie mogą decydować dosłownie centymetry, dlatego marka SCHELL zaprojektowała specjalny kompaktowy zawór, który minimalizuje ilość miejsca potrzebnego na przyłącze wodne. Dzięki zastosowaniu pionowego korpusu odległość od ściany do pokrętła wynosi zaledwie 45 mm. Na szczycie korpusu umieszczono poręczne ryflowane pokrętło, które pozwala na wygodną regulację. Wąż pralki jest natomiast podłączany w dolnej części korpusu na gwint G ¾. Pomimo swoich minimalnych rozmiarów zawór jest bardzo trwały. Jego mechanizm został umieszczony w komorze smarnej, dlatego działa lekko nawet po upływie wielu lat.

W pełni funkcjonalna mikrokuchnia

Dziś już coraz rzadziej można spotkać nowoczesne domy czy mieszkania bez zmywarki. Projektanci mikroapartamentów często jednak nie przewidują takiego wyposażenia w aneksach kuchennych. Często przewidziane jest tylko podłączenie baterii kuchennej i płyty indukcyjnej. Brak oddzielnego przyłącza wodnego nie uniemożliwia jednak montażu zmywarki w zabudowie. Zawór kombinowany SCHELL COMFORT pozwala bez kosztownych przeróbek podłączyć z jednego podejścia instalacyjnego baterię kuchenną i urządzenie AGD. Wystarczy zamontować go zamiast tradycyjnego zaworu kątowego na przyłączu zimnej wody. Praktyczna armatura posiada dwa pokrętła pozwalające na oddzielną regulację poszczególnych przyborów i gwintowaną złączkę do przyłączenia węża zmywarki. Dzięki temu w razie awarii urządzenia można odciąć dopływ wody do niego i nadal swobodnie korzystać z umywalki. Zawór może być wyposażony także w dodatkową funkcję, jaką jest blokada przepływu zwrotnego. W razie awarii wodociągu i wystąpienia podciśnienia mechanizm zapobiega cofaniu się zużytej wody ze zmywarki do instalacji wody pitnej, co mogłoby powodować jej zanieczyszczenie. Oprócz podłączenia zmywarki do wody, należy zapewnić również odpowiedni odpływ zużytej wody do kanalizacji. W tym celu można wymienić tradycyjny syfon pod umywalką na rozwiązanie z króćcem do podłączenia węża urządzenia.

SCHELL

Dodane przez: E.C.H.O. COMMUNICATIONS

E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 13, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty