Start Arrow WnętrzaArrowŁazienkaArrow Nowoczesne urządzenia w łazience

Nowoczesne urządzenia w łazience

Powody dla których decydujemy się na zastosowanie w swojej łazience nowinek technicznych jest wiele. Są wygodne w użyciu, pozwalają na zaoszczędzenie wody, podkreślają styl wnętrza.

Elektroniczne baterie łazienkowe

Bezdotykowe, samoczynnie działające baterie są stosowane głównie w miejscach o podwyższonych wymaganiach higienicznych takich jak szpitale czy restauracje. Wygoda użytkowania oraz oszczędności wynikające ze zmniejszonej ilości zużywanej wody sprawiły, że stają się coraz popularniejsze również w domach. Baterie te mają możliwość regulowania nie tylko temperatury wody, ale też natężenia strumienia np. 2, 5 lub 13l/min.

Elektroniczna bateria łazienkowa pozwala na znaczne oszczędności – nawet do 50%! Zużycie wody spada, ponieważ jej obieg włącza się dopiero w momencie gdy obie dłonie znajdą się w umywalce przed baterią, a wyłącza gdy podnosimy ręce.

Baterie termostatyczne

Zazwyczaj gdy odkręcamy kran, czekamy aż woda będzie odpowiednio ciepła bądź zimna. Powstałe z tego powodu straty można ograniczyć stosując baterie z wkładkami termostatycznymi. Tego typu rozwiązanie posiada funkcję utrzymywania stałej temperatury wody. Daje pewność, że woda z kranu zawsze będzie jednakowej temperatury – takiej jaką sami ustawiliśmy. Zakres temperatur najczęściej spotykany w tego rodzaju urządzeniach to 15-60 ºC. Bateria tego typu wskazana jest szczególnie w przypadku, gdy z łazienki korzystają np. małe dzieci.

Baterie podtynkowe

Tego rodzaju urządzenia w wyjątkowy sposób podkreślają wystrój wnętrza. Składają się z dwóch elementów: podtynkowego i nadtynkowego. Element podtynkowy jest umieszczony w ścianie. Nadtynkowy montuje się dopiero po wykończeniu ścian. Wszystkie podłączenia i rury zostają ukryte w ścianie. Przy ich zakupie należy zwrócić uwagę na sposób montowania, ponieważ nie każdą baterię tego typu można zamontować w naszej łazience. Nie stosowane w przypadku ścian gipsowo-kartonowych.

Baterie wyposażone w perlator

Perlator jest sitkiem o drobnych oczkach montowanym na końcu wylewki. Jego zadaniem jest napowietrzanie wody. Oszczędność wody z tytułu użycia perlatora może sięgać nawet 15%. Zasadą działania jest wymieszanie z wodą dużej ilości bąbelków powietrza. Wbrew pozorom skuteczność strumienia w przypadku spłukiwania powierzchni jest taka sama jak normalnego strumienia. Specjalne rodzaje perlatorów pozwalają na jeszcze większe ograniczenie wykorzystania wody. Modele o najwyższej skuteczności pozwalają na 40-60% oszczędność.

Baterie z przyciskiem EKO

Ile razy zdarzyło się nam niechcąco odkręcić wodę do maksymalnego zakresu. Zanim zdążymy zareagować stracimy pewną jej ilość. Podobnym wypadkom może zapobiec stosowanie baterii z przyciskiem EKO, po uaktywnieniu którego możemy dopiero korzystać z pełnej mocy strumienia wody (ok. 13l/min). Najczęściej znajduje się z tyłu lub boku baterii. Po zakręceniu wody, przycisk wraca do pierwotnej Ekologicznej pozycji (5-7 l/min).

Baterie z blokowaną głowicą

Tego typu rozwiązanie polega na nadaniu w pewnym momencie większego oporu głowicy podczas jej podnoszenia. Dzięki temu nie jest możliwe szybkie „okręcenie” wody do pozycji maksymalnej. Stopniowe zwiększanie strumienia działa w tym przypadku podobnie jak przycisk EKO. Oszczędność – do 50%.

baterie lazienkowe baterie lazienkowe 2
baterie lazienkowe 3 baterie lazienkowe 4

Bogaty wybór baterii łazienkowych
w Salonach Łazienek Glazura Królewska

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2014-04-16 11:16:39

bardzo fajne są także przyciski eko, które ograniczają zużycie wody :) duży wybór jest w łazience plus :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: łazienka