Start Arrow InstalacjeArrow Nowoczesne źródła światła

Nowoczesne źródła światła

Światło bez wątpienia pełni ogromną rolę w naszym domu. Przy nim uczymy się, pracujemy, wypoczywamy. To także jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych wnętrza. Zadbajmy więc o jak najlepsze oświetlenie pomieszczeń, tak byśmy czuli się w nich dobrze… a przy tym, by wyróżniały się one pomysłowością aranżacji.

Atmosfera naszego domu zależy od kolorystyki ścian, mebli, dodatków oraz w dużej mierze od odpowiedniego oświetlenia. Światło wydobywa i podkreśla poszczególne części domu oraz nadaje im indywidualnego klimatu. Zdarza się często i tak, że nawet z najefektowniej urządzonego miejsca, nie uda nam się w pełni wydobyć jego walorów estetycznych, jeśli nie będzie dobrze oświetlone.

zarowki

Świetlówka wychodzi z ukryci

Kiedy myślimy o źródle światła, na myśl przychodzi nam żarówka i jej typowy kształt – kulista bańka. Jednak ta tradycyjna forma powoli staje się przeżytkiem, a obok klasycznego pierwowzoru pojawia się coraz więcej tych bardziej nietypowych. Wysłużona już dziś 130-latka ustępuje miejsca nowoczesności – świetlówkom kompaktowym. Choć ten rodzaj oświetlenia w porównaniu do poprzedniczki jest stosunkowo młody, już zyskał uznanie wielu konsumentów na świecie. Dlaczego? Między innymi z uwagi na energooszczędność i mnogość zastosowań. Ten typ oświetlenia jest ciągle udoskonalany technologicznie, a przy tym dynamicznie zmienia swoje wizualne oblicze. To z kolei doceniają konsumenci, którzy coraz więcej uwagi poświęcają walorom estetycznym.

zarowka1

Nareszcie możemy zapomnieć o spotykanych do niedawna, wystających z opraw, dużych i nieestetycznych świetlówkach. Obecnie, oprócz typowo oświetleniowej, w znacznym stopniu świetlówka pełni funkcję dekoracyjną. Ciekawy design przyciąga uwagę, dlatego przestaje być skrywana za abażurami i osłonami.W nowoczesnym oświetleniu rezygnuje się z tych elementów, a świetlówka staje się integralną częścią wnętrza.

zarowka2

W żyrandolach, kinkietach i innych oprawach stanowi prawdziwą ozdobę. Jako ciekawy detal aranżacyjny może znakomicie uzupełniać całość wystroju pomieszczeń. Dodatkowo bardzo dużym udogodnieniem jest fakt, że żarówki i świetlówki energooszczędne można stosować we wszystkich oprawach. Dzięki temu wystarczy tylko zakupić nowy produkt i po prostu go wkręcić. Biorąc pod uwagę dużą wydajność, zaoszczędzoną energię, a przy tym ciekawą formę bez wątpienia można powiedzieć że ten rodzaj oświetlenia ma przed sobą świetlaną przyszłość!

Nowocześnie znaczy oszczędnie

Pamiętajmy: W obszarze oświetlenia najważniejsze są przede wszystkim funkcjonalność i trwałość. Nowoczesne oświetlenie w odróżnieniu od tradycyjnego ma zdecydowaną przewagę, jeśli chodzi o długość eksploatacji. Świetlówki kompaktowe zużywają znacznie mniej energii (aż do 80%) niż żarówki tradycyjne.

Światło jest bardzo wszechstronnym obszarem projektowania. Szeroki wybór żarówek źródeł światła w zależności od zastosowania, mnogość kształtów i kolorów sprawia, że teraz lepiej niż kiedykolwiek możemy dać upust ciekawym pomysłom. Nie zamykajmy się więc w schematach. Światłem zaprojektujmy i stwórzmy wyjątkowe, wyróżniające się wnętrze.

Autor: Osram

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

venus-meble-eu Odpowiedz 2012-09-20 08:32:28

od światła zależy bardzo wiele! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty