Start Arrow Wiadomości Arrow Nowoczesny apartament z elegancją w tle

Nowoczesny apartament z elegancją w tle

Minimalistyczna elegancja – tak w dwóch słowach można opisać wnętrze apartamentu zaprojektowanego przez pracownię MÁS Estudio! Co składa się na wspomniany styl? Stonowana kolorystyka, ciepłe drewno i praktyczne oświetlenie od AQForm. Jak się okazało, w tym projekcie światło miało szczególną rolę do odegrania.

Połączenie faktur

Na apartament o powierzchni 85 m² składa się część dzienna, czyli salon, jadalnia i aneks kuchenny, a także łazienka, dwie sypialnie, garderoba, wiatrołap oraz pomieszczenie gospodarcze, Głównym założeniem w projekcie było stworzenie prostej i minimalistycznej aranżacji, która równocześnie wniesie elementy elegancji niepozbawionej przytulności. Te kryteria udało się spełnić dzięki wybranej, stonowanej kolorystyce oraz odpowiednim doborze materiałów wykończeniowych.

„Wnętrze jest minimalistyczne, eleganckie, ale przy tym bardzo przytulne. Znajdziemy tu szarości, czerń i biel. Połączyliśmy też różnorodne faktury – drewno, kamień, miękkie, welwetowe tkaniny i metal. Takie zestawienie sprawia, że wnętrze jest ciepłe w odbiorze, ale nie brakuje mu klasy!” – mówi Augustyna Grzybowska, założycielka pracowni MÁS Estudio.

Stylizacja wnętrza była podyktowana nie tylko oczekiwaniami klientów. Pracownia, która wykonała projekt, słynie z upodobania do minimalistycznych aranżacji.

„Po kilku latach na rynku projektowym możemy pozwolić sobie na realizacje projektów zgodnych z naszym stylem, pod którym możemy się w 100 procentach podpisać. Głównie zgłaszają się do nas klienci, którzy mają podobną stylistykę do naszej i oczekują wnętrza w stylu, które tworzymy. Materiały i kolory dobieramy pod klienta, jednak wszystko utrzymane jest w duchu minimalizmu” – dodaje projektantka.

Elegancja wyróżniona światłem

Kluczową rolę w projekcie wnętrza odegrało oświetlenie, zarówno to główne pełniące funkcję praktyczną, jak i dekoracyjne. Odpowiednio zaprojektowane punkty świetlne dodają wnętrzu  funkcjonalności, ale także zdobią je niczym subtelnie dobrana, elegancka biżuteria. Projektantka zadbała o jeszcze jeden aspekt – oryginalne rozwiązania z wykorzystaniem opraw.

„W zaprojektowanym apartamencie wybraliśmy m.in. SET TRU LED natynkowy, oprawy od polskiego producenta oświetlenia, marki AQForm. Zazwyczaj nad stołem w jadalni znajduję się okazała lampa wisząca, my ten zabieg odwróciliśmy i zaprojektowaliśmy w tym miejscu oprawę natynkową, która ma bardzo praktyczną funkcję ściemniania. Lampa wisząca znajduję się za to w strefie wypoczynkowej. Ten zabieg dodał aranżacji niezwykłego, oryginalnego charakteru” – mówi projektantka z pracowni MÁS Estudio.

Minimalistyczne wnętrza to zwykle stonowana kolorystyka i proste elementy wykończeniowe. Jednak światło ma zawsze decydujący wpływ na finalny odbiór wnętrza. To właśnie ono podkreśla jakość i kompozycję wybranych elementów aranżacji, dodaje funkcjonalności oraz znacząco dekoruje przestrzeń. W tej realizacji także ociepla oryginalną, pełną elegancji stylizację.

Pracownia MÁS Estudio została założona przez absolwentkę wydziału architektury i wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Projektantka Augustyna Grzybowska w swoich projektach koncentruje się przede wszystkim na chęci udzielenia technicznej odpowiedzi na konkretny kontekst oraz poszukiwaniu piękna, dążąc do zadowolenia Inwestorów.

Projekt: Projekt wnętrza apartamentu,
Miejscowość: Koszalin,
Design: Augustyna Grzybowska, pracownia MAS Estudio, zdjęcia Wymierna.

O firmie:

AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe, potrafiące przemówić do emocji. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich. Udało jej się wykreować wymowne i charakterystyczne wzornictwo, potrafiące skusić profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów. AQForm jest częścią międzynarodowej grupy Delta Light, obejmującej swoją działalnością ponad 120 krajów. Jedną z wielu przyczyn sukcesów marki jest doskonałe wsparcie dla architektów, specjalistów branży oświetleniowej i użytkowników.

AQForm

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 9, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: warto poznać - prezentacje firm