Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Nowoczesny pomysł na kuchnię w stylu retro

Nowoczesny pomysł na kuchnię w stylu retro

Retro to styl, który od wielu sezonów jest na topie. Kuchnia w stylu retro cieszy pastelowymi kolorami, przytulnym klimatem i ciekawymi dodatkami. Efekt wnętrza w stylu minionej epoki wzmocnić możemy dzięki stylizowanym meblom i urządzeniom.

Zobaczmy wystrój kuchni, w którym – mimo nowoczesnych rozwiązań – czas stanął w miejscu:

Wystrój kuchni jak wyjęty z amerykańskiego filmu z lat 50-tych ubiegłego stulecia. Każdy element aranżacji nawiązuje do dawnej stylistyki, a jasne kolory ścian i wyposażenia podkreślają przytulny i ciepły klimat wnętrza.

Autor: archiwum

Układ mebli kuchennych zaplanowany w kształcie litery L, sprawia, że nawet w niewielkim pomieszczeniu można znaleźć miejsce na stół. Kuchnia w stylu retro sprzyja domowym pogaduchom przy herbacie - barek czy stół jest więc niezbędnym elementem aranżacji.

Autor: archiwum

Dodatkowo, nad stolikiem znajdują się szafki kuchenne, uzupełniające zabudowę. W mniejszych kuchniach warto wykorzystać każdą przestrzeń, by znaleźć miejsce na wszystkie przybory i akcesoria. W tej aranżacji warto zwrócić uwagę na fronty mebli kuchennych, podkreślające styl retro.

Autor: archiwum

Na uwagę zasługuje również agd kuchenne w dawnym stylu. Retro sprzęty kuchenne nawiązują designem do produktów z minionej epoki, są przy tym jednak w pełni nowoczesne, komfortowe w użytkowaniu i energooszczędne. W “stylizowanym opakowaniu” znajduje się sprzęt najwyższej jakości.

Autor: archiwum

Urządzenia agd umieszczono w funkcjonalnym słupku, dzięki temu korzystanie ze sprzętu jest łatwe i nie męczy kręgosłupa.

Autor: archiwum

Nowoczesne kuchnie często są tak urządzone, że pod oknem znajduje się zlewozmywak, dobrze doświetlony przez światło dzienne. Musimy tu jednak pamiętać, że okno może utrudniać montaż baterii zlewozmywakowej - w tej aranżacji - baterii w stylu retro. Jeśli planujemy zlewozmywak pod oknem, dobrym rozwiązaniem stają się okna przesuwne.

Autor: archiwum

Kuchnia nie wymaga montowania zamykanych drzwi. Dzięki temu otwór drzwiowy możemy ciekawie wykorzystać. Do kuchni w stylu retro doskonale pasuje łagodny łuk w dawnym stylu.

Autor: archiwum

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 3, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Piotr Odpowiedz 2018-08-15 12:22:31

Dzień dobry , Można wiedzieć jaką farbą pomalowane zostały ściany ? ( marka i kolor). Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam !

Pomysł na wnętrze: biała kuchnia retro | www.Dom.pl Odpowiedz 2014-03-12 14:24:44

[...] Nowoczesny pomysł na kuchnię w stylu retro Retro to styl, który od wielu sezonów jest na topie. Kuchnia w stylu retro cieszy... więcej [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza