Start Arrow Wiadomości Arrow Nowość! ALESSI Swan by Oras – sztuka użytkowa w Twojej kuchni

Nowość! ALESSI Swan by Oras – sztuka użytkowa w Twojej kuchni

Czy bateria może być jednocześnie funkcjonalnym urządzeniem ułatwiającym pracę w kuchni i rzeźbą, nadającą wnętrzu designerski charakter? Oczywiście, że tak! Dowodem na to jest nowy model w ofercie Oras, zaprojektowany przez uznanego projektanta – Mario Trimarchiego z włoskiego biura projektowego ALESSI, w którego dziełach widać fascynację rzeźbą i architekturą. 

Piękno inspirowane naturą

Alessi Swan by Oras, fot. Oras

Nowa bateria ALESSI Swan by Oras to hołd oddany organicznym kształtom i liniom. Jak sama nazwa wskazuje –  inspirację do stworzenia tak oryginalnej formy tego modelu stanowił łabędź, który jest symbolem elegancji, subtelności i ogromnej klasy. Zarówno wylewka jak i uchwyty na ciepłą i zimną wodę charakteryzują się delikatną linią, która tworzy opływowe kształty, sprawiające wrażenie poruszanych wiatrem. ALESSI Swan łamie schematy i sprawia, że na pozór zwykła bateria kuchenna, staje się dziełem sztuki, stanowiącym centralny punkt wnętrza. Przez wzgląd na swój oryginalny wygląd, bateria ta powinna być montowana w widocznym miejscu, np. na wyspie kuchennej. Takie umiejscowienie pozwoli podziwiać jej formę z każdej strony i z każdej perspektywy. Model ALESSI Swan jest owocem współpracy marki Oras z niezwykle cenioną włoską fabryką designu – ALESSI, której projekty znane są na całym świecie. Mario Trimarchi – twórca tej niezwykle inspirującej formy, słynie ze swojego zamiłowania do rzeźby i architektury, wprowadzając do zacisza domowego sztukę na najwyższym poziomie.

Połączenie wyjątkowej stylistyki z funkcjonalnością

Alessi Swan by Oras, fot. Oras

W niezwykłej formie ALESSI Swan ukryta jest innowacyjna technologia, która sprawia, że codzienne obowiązki stają się dużo łatwiejsze. Model wyposażony jest w obrotową wylewkę, której kąt obrotu ustawiony jest fabrycznie na 110°, ale można go ograniczyć do 60° lub 85°. Bateria dostępna jest w wersji z inteligentną rączką natrysku, która wyłącza się automatycznie w chwili odłożenia jej na miejsce, zdalnym przyciskiem Smart, zaworem do zmywarki oraz wskaźnikiem temperatury w postaci diody LED. W momencie, gdy woda osiągnie 32° Celsjusza dioda świeci na czerwono. Natomiast gdy temperatura przekroczy 42° Celsjusza, wskaźnik zaczyna ostrzegawczo migać. Ponadto, nowa ALESSI Swan by Oras wyposażona jest w aerator napowietrzający wodę, który zwiększa jej objętość, minimalizując przy tym jej faktyczne zużycie. Taka konstrukcja baterii pozwala w sposób ekonomiczny zarządzać domowym budżetem i odpowiedzialnie korzystać z naturalnych zasobów.

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 4, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Lampa wisząca Cynamonowa moc kawy

 • Nowe

  BUILT Mini Grip Pot Holder - Mini uchwyt do gar...

 • Nowe

  BUILT Pot Lid Holders - Uchwyty do pokrywek od ...

 • Nowe

  BUILT Renzo Oven Mitt - Rękawica kuchenna (Red)

 • Nowoczesny plafon LED ImoLight Tesla z pilotem

 • Kinkiet Nocava B

 • ZyLed listwa 3x3W żelazo sat. 230V/12V metal/s...

 • Promocja

  Lampa wisząca Roksana 2

 • Żyrandol NEYO

 • Lampa podłogowa Flex 1 pł.

 • Lampa wisząca Autograf

 • Saro lampka na dotyk max. 40W E14 230V żelazo ...

 • VANGA 2

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: kuchnia

Obejrzyj zdjęcia domowników