Start Arrow Wiadomości Arrow Nowość! Bezdotykowa bateria SCHELL GRANDIS E – atut inteligentnej kuchni

Nowość! Bezdotykowa bateria SCHELL GRANDIS E – atut inteligentnej kuchni

Rosnąca świadomość ekologiczna i względy ekonomiczne sprawiają, że baterie elektroniczne znajdują coraz szersze zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym czy przemysłowym. Ich główną zaletą jest oszczędność wody sięgająca nawet 65% w porównaniu z modelami jednouchwytowymi. Armatura kuchenna SCHELL GRANDIS E daje jeszcze więcej korzyści, w postaci większej higieny, komfortu obsługi i inteligentnych programów.

Właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań coraz częściej doceniają zalety armatury elektronicznej, gdyż otwiera ona strumień wody za zbliżeniem rąk i samoczynnie go zamyka, co zapewnia dużą wygodę oraz oszczędność. Nowoczesne modele mogą być ponadto wyposażone w praktyczne termostaty, które utrzymują komfortową temperaturę wody i chronią przed poparzeniem. Producenci tego typu armatury wciąż pracują nad jeszcze ciekawszymi i bardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami, zwiększając obszary ich zastosowań. Firma SCHELL opracowała nowoczesne baterie SCHELL GRANDIS E do kuchni, które łączą zalety armatury elektronicznej z jednouchwytową.

Dwa tryby aktywacji – podwójny komfort

W nowoczesnych kuchniach króluje ergonomia. Wyposażenie musi tworzyć „pas transmisyjny”, który pozwoli na sprawne przygotowywanie posiłków. W sercu tego układu zwykle znajduje się zlew, który jest używany nie tylko do mycia produktów spożywczych czy naczyń, ale też czyszczenia rąk i kuchni. Wszystkie te codzienne czynności wymagają zużycia sporych ilości wody. Rozwiązaniem, które pozwoli usprawnić kuchenne prace, a jednocześnie wprowadzić oszczędności przy zachowaniu wzorowej higieny, jest dwufunkcyjna bateria SCHELL GRANDIS E. Aby umyć ręce czy przepłukać owoce, wystarczy zbliżyć je do sensora podczerwieni, a bateria automatycznie otworzy dopływ wody. Fabrycznie czas wypływu wynosi 15 sekund, jednak parametr ten można regulować w szerokim zakresie nawet od 1 do aż 600 sekund. Dopływ wody można ponadto w każdej chwili zamknąć, ponownie zbliżając dłoń do czujnika. Elektroniczny tryb uruchamiania pozwala zachować nieskazitelną czystość, gdyż znika konieczność dotykania korpusu np. brudnymi rękami. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać armaturę w czystości i zapobiec rozwojowi potencjalnie groźnych drobnoustrojów na jej powierzchni. Ręczny tryb uruchamiania za pomocą uchwytu może być natomiast przydatny podczas czynności wymagających ciągłego wypływu wody, jak np. napełnianie wiadra czy mycie dużej ilości naczyń w zlewie. Wysoka, obrotowa wylewka gwarantuje wygodne korzystanie z armatury.

Higiena dzięki inteligentnym funkcjom

Bateria SCHELL GRANDIS E została zaprojektowana z wzięciem pod uwagę oszczędności, maksymalnej higieny wody pitnej i bezpieczeństwa użytkowania. Trwały ceramiczny wkład został wyposażony w ogranicznik wody gorącej, który zapewnia pewną ochronę przed poparzeniem w razie braku zimnej wody. Zintegrowane antyskażeniowe zawory zwrotne zapobiegają wtórnemu skażeniu wody, a filtr wstępny o dokładności 250 µm chroni wkład baterii przed zanieczyszczeniami z instalacji. Rozwiązanie z inteligentną elektroniką posiada ponadto program płukania antystagnacyjnego, który uruchamia wypływ wody po upływie określonego czasu od ostatniego użycia, zapobiegając tym samym rozwojowi potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów w instalacji. Parametry pracy baterii, takie jak czas wypływu wody w trybie elektronicznym czy częstotliwość przepłukiwań można ustawić ręcznie lub za pośrednictwem systemu SWS, który pozwala na sterowanie wszystkimi elementami elektronicznej armatury np. za pomocą smartfonu. Rozwiązanie jest dostępne w wersji z zasilaniem sieciowym lub na baterie alkaliczne 6 A. Drugie z tych rozwiązań doskonale sprawdzi się w budynkach modernizowanych, gdyż nie wymaga przebudowy instalacji elektrycznej.

Cena katalogowa netto: 1800 zł.

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.

SCHELL

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 14, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: fundamenty i plac budowy