Start Arrow Wiadomości Arrow Nowość! Kompaktowe przyłącze wodne

Nowość! Kompaktowe przyłącze wodne

W małych pomieszczeniach każdy dodatkowy centymetr może wiele zmienić, dlatego firma SCHELL wprowadziła na rynek kompaktowy regulacyjny zawór przyłączeniowy, który pozwala zmniejszyć ilość miejsca, jakie jest potrzebne na podłączenie urządzeń do instalacji wodnej.

Nowoczesne urządzenia AGD są nieodzownym elementem każdego gospodarstwa domowego. Wiele osób nie potrafi sobie już wyobrazić codziennego funkcjonowania bez pralki z dodatkową funkcją suszenia czy zmywarki do naczyń. Technologie rozwijają się wraz ze wzrastającymi potrzebami ich odbiorców, dlatego ładowność pralek i zmywarek rośnie, podczas gdy przestrzeń do zagospodarowania nie zwiększa się. W sytuacjach, w których wymiana obecnego urządzenia na model o większej głębokości byłaby problematyczna ze względu na rozmiar czy układ pomieszczenia, rozwiązaniem może okazać się kompaktowy regulacyjny zawór przyłączeniowy SCHELL, który pozwala zaoszczędzić miejsce na potrzebne na przyłącze wodne.

Brakujące centymetry

Budując dom, inwestorzy zazwyczaj nie myślą o tym, że w przyszłości mogą potrzebować więcej miejsca na dodatkowe lub większe urządzenia gospodarstwa domowego. Zawsze można zawiesić więcej szafek na małe kuchenne sprzęty AGD, jednak modyfikacja stałej zabudowy kuchennej, w której chcemy zmieścić nową, większą zmywarkę, może się okazać sporym wyzwaniem. Pomieszczenia łazienkowe są również zwykle projektowane w taki sposób, by pomieścić ograniczoną liczbę wyposażenia o standardowych wymiarach. Istnieją sytuacje, w których może się pojawić potrzeba zakupu urządzenia z bębnem o większej ładowności czy z dodatkowymi funkcjami. Głębokość obudów niektórych z nich może przekraczać dużo ponad 60 cm, a nie we wszystkich domach można wydzielić osobną pralnię. Wszędzie tam, gdzie brakuje cennych centymetrów na wstawienie potrzebnego wyposażenia, dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie nowego zaworu przyłączeniowego SCHELL COMFORT. Praktyczna armatura pozwala zmniejszyć ilość miejsca potrzebnego do stworzenia przyłącza wodnego za urządzeniem. Dzięki temu można je dosunąć bliżej ściany i zmieścić bez problemu pod blatem kuchennym czy w niewielkiej łazience. Kompaktowy zawór to idealne rozwiązanie także do niewielkich mieszkań, w których jest mało miejsca nawet na przyłączenie urządzeń o niewielkiej głębokości.

Ergonomiczne podłączenie

Kompaktowy charakter zaworu SCHELL COMFORT wynika z nowatorskiej budowy korpusu. W tradycyjnych rozwiązaniach element służący do sterowania przepływem wody i wyjście do podłączenia węża pralki są umieszczone na poziomym korpusie. Urządzenie należy więc ustawić z odpowiednim dystansem od ściany. W kompaktowym zaworze regulacyjnym SCHELL zastosowano natomiast korpus pionowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu odległość od ściany do pokrętła wynosi zaledwie 45 mm i dokładnie tyle samo miejsca zajmuje przyłącze wodne. Na szczycie korpusu umieszczono poręczne ryflowane pokrętło do regulacji COMFORT, zaś w jego dolnej części – gwint G ¾ do podłączenia węża pralki. Pomimo swoich minimalnych rozmiarów nowy zawór przyłączeniowy posiada wszystkie cechy wysokiej jakości armatury regulacyjnej. Mechanizm umieszczony w komorze smarnej nie ulega zatarciu, dzięki czemu obsługa pokrętła nie wymaga żadnego wysiłku nawet po upływie wielu lat. Armatura w klasie szumów I optymalnie redukuje hałasy pochodzące z instalacji wodnej.

Więcej informacji na stronie www.schell.eu

fot. SCHELL

fot. SCHELL

Dodane przez: E.C.H.O. COMMUNICATIONS

E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 11, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty