Start Arrow Wiadomości Arrow Nowość! Nowoczesne i z charakterem – płyty tarasowe Maxima Molto i Maxima Slim firmy Libet

Nowość! Nowoczesne i z charakterem – płyty tarasowe Maxima Molto i Maxima Slim firmy Libet

Taras to tak zwany „salon pod chmurką” – reprezentacyjna część ogrodu, w której przyjmujemy gości i relaksujemy się w ciepłe dni. Miejsce to powinno być perfekcyjnie zaaranżowane – musi współgrać zarówno z wnętrzem domu, bryłą budynku, jak również z jego otoczeniem. Funkcjonalny, elegancki, a przy tym harmonijnie wpisujący się w nowoczesne kompozycje przestrzeni, taras może powstać w oparciu o płyty tarasowe Maxima Molto oraz Maxima Slim, nowości z linii Libet Impressio.

Maxima Slim

Nowoczesny styl w ogrodzie nie lubi przypadkowości. Wszystkie elementy użyte do tego typu aranżacji powinny wzajemnie się uzupełniać i idealnie komponować z otoczeniem. Królują tu proste linie o perfekcyjnie wyznaczonym biegu, ostre kąty i symetryczne rozsadzenia, tworzące spójną całość  spiętą klamrą minimalizmu. Nie ma tu miejsca na przepych i wybujałość formy. Na pierwszy plan wybija się funkcjonalność, mniej jest natomiast elementów, które miałyby służyć jedynie dekoracji.

Prosta nowoczesność

W konwencję tę doskonale wpisują się najnowsze propozycje Libet z Systemu Maxima – płyty tarasowe Maxima Slim oraz Maxima Molto. Pierwsza z nich, o wymiarach 80 x 10 x 10 cm,  charakteryzuje się wyjątkowo smukłą, a przy tym wyrazistą linią. Zbudowane przy ich pomocy tarasy lub ogrodowe ścieżki z pewnością przykują uwagę niekonwencjonalną formą. Produkt dostępny jest w trzech  kolorach (popielaty, antracyt i pergaminowa biel), dzięki czemu może tworzyć kontrastowe połącznia, idealne do modernistycznych aranżacji. Druga z nowości to prostokątna płyta tarasowa o wyjątkowo dużym rozmiarze – 120 x 20 x 10 cm. Kompozycje oparte o Maxima Molto przyciągają wzrok nowoczesną, zdecydowaną stylistyką.

Delikatny olbrzym

Najnowsze propozycje firmy Libet wyróżniają się wydłużonym formatem. Płyty tworzą wyrazisty i mocny akcent w ogrodzie, jednak z uwagi na dużą smukłość, wymagają wyjątkowo uważnego i delikatnego montażu. Oznacza to m.in., że w podbudowie nie wolno stosować urządzeń mechanicznych do zagęszczania produktu, gdyż może to skutkować uszkodzeniem płyt. Spasowanie elementów należy natomiast wykonywać tradycyjną metodą staro-brukarską, z wykorzystaniem młotka gumowego. Jeśli nie zagłębiają się odpowiednio, problem najprawdopodobniej tkwi w nieprawidłowym wykonaniu podbudowy. Trzeba wówczas podebrać nadmiar warstwy wyrównującej. Niezalecane jest stosowanie podbudowy z warstwą wyrównującą z mieszanki piaskowo-cementowej. Należy pamiętać, że bez stabilnej podbudowy, płyty mogą pękać w trakcie użytkowania. Ważne jest też zachowanie odpowiedniej szerokości fug między nimi (zalecane: ok. 1 cm).

Geometryczne kształty, proste linie i stonowane barwy to cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego,  w który doskonale wpisują się płyty tarasowe Maxima Molto oraz Maxima Slim  z oferty Libet. Z ich pomocą stworzymy funkcjonalny taras oraz ścieżki, które zdecydowanie podniosą walory estetyczne minimalistycznych i modernistycznych kompozycji ogrodowych.

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronach www.libet.pl oraz www.ceramic.libet.pl.

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 9, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród