Start Arrow Wiadomości Arrow Nowość! Precyzyjna ochrona armatury – nowy zawór SCHELL COMFORT z filtrem

Nowość! Precyzyjna ochrona armatury – nowy zawór SCHELL COMFORT z filtrem

Na rynku pojawiła się nowa wersja zaworów kątowych SCHELL COMFORT z dokładnym filtrem wyłapującym z wody cząstki o wielkości zaledwie 250 mikrometrów. Optymalnie zaprojektowane rozwiązanie zapewnia skuteczną ochronę wrażliwych elementów mechanizmu baterii przed zanieczyszczeniami stałymi.

fot. SCHELL

Podstawową funkcją zaworów kątowych jest bezpieczeństwo użytkowania instalacji. Modele z mechanizmem regulacyjnym umożliwiają dodatkowo oszczędność użytkowania wody. Wraz z rozwojem armatur czerpalnych na rynku pojawiły się dodatkowo wersje z filtrem umożliwiającym oczyszczanie dostarczanej przez rurociąg wody z małych elementów zanieczyszczeń mechanicznych. Kolejną generacją zaworów kątowych były opracowane przez markę SCHELL długowieczne wykonania z filtrami z tworzywa sztucznego, które wyłapywały z wody cząstki o wielkości 500 mikrometrów. Teraz producent udostępnił nowy zawór kątowy, który zatrzymuje jeszcze drobniejsze elementy zanieczyszczeń o wielkości już od 250 mikrometrów. Armatura zapewniająca optymalną ochronę każdego rodzaju baterii zastępuje dotychczasową ofertę zaworów SCHELL z filtrem mechanicznym.

Pewna bariera przed zanieczyszczeniami

fot. SCHELL

Znajdujące się w wodzie z rurociągu drobiny osadu kamiennego, rdzy czy piasku stanowią duże zagrożenie dla armatury czerpalnej. Przedostając się do głowicy, a następnie perlatora baterii, z czasem powodują zmniejszenie strumienia wypływającej wody. Najbardziej wrażliwa na uszkodzenia jest elektronika stosowana w nowoczesnych bateriach sterowanych na podczerwień. Jej ewentualne uszkodzenie generuje zwiększone koszty związane z naprawą lub wymianą. Alternatywą dla pracochłonnego ręcznego czyszczenia baterii jest stosowanie zaworów kątowych z filtrem, które wyłapują cząstki zanieczyszczeń mechanicznych jeszcze przed punktem poboru wody. Z myślą o efektywnej ochronie wszystkich rodzajów baterii powstały zawory kątowe z nowym dokładnym filtrem, który zatrzymuje nawet bardzo drobne elementy o wielkości 250 mikrometrów, co odpowiada 0,25 mm! Zastosowana we wkładzie filtracyjnym siatka o zwiększonej gęstości zapewnia tym samym skuteczniejszą ochronę nawet najbardziej wrażliwych armatur. Nowy, dokładny filtr można rozpoznać po zielonej kolorystyce.

Wieczny mechanizm

fot. SCHELL

Stosowane tradycyjnie w zaworach kątowych filtry są zazwyczaj wykonane z metalu, dlatego w kontakcie z wodą ulegają po pewnym czasie korozji, tracąc swoje właściwości. Montowane w profesjonalnych zaworach kątowych SCHELL COMFORT filtry są natomiast produkowane z obojętnego chemicznie tworzywa o bardzo wysokiej żywotności. Element filtracyjny można bardzo łatwo zdemontować śrubokrętem lub monetą, przekręcając głowicę znajdującą się w pokrętle regulacyjnym armatury, a następnie wypłukać pod bieżącą wodą. Udoskonaloną wersję zaworu wyposażono w klasyczne pokrętło SCHELL COMFORT, które nie tylko ułatwia regulację armatury, lecz także zapewnia designerski wygląd korpusu. Dostępne są dwa opcjonalne wykonania: z odporną na wyrwanie złączką samozaciskową ASAG EASY i kompensatorem długości lub z fabrycznie radełkowanym gwintem, który ułatwia nakładanie materiału uszczelniającego. Zawory SCHELL COMFORT są wykonywane z wysokiej jakości kutego mosiądzu, co zapewnia ich pełną odporność na korozję czy uszkodzenia mechaniczne.

Regulacyjny zawór kątowy z filtrem dokładnym 250 μ, cena katalogowa netto: 64 zł

Dodane przez: E.C.H.O. COMMUNICATIONS

E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 20, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: woda i kanalizacja w domu

Obejrzyj zdjęcia domowników