Start Arrow Wiadomości Arrow Nowość! SCHELL WALIS E – automatyczna higiena wody pitnej

Nowość! SCHELL WALIS E – automatyczna higiena wody pitnej

Bieżąca woda w budynkach jest niezbędna do przygotowania żywności czy higieny, jednak tylko zachowanie jej odpowiednich parametrów pozwoli zagwarantować, że jest ona w pełni bezpieczna dla użytkowników.

Zgodnie z obowiązującym prawem instalacje wodne powinny być projektowane w taki sposób, by umożliwiały ciągłą cyrkulację wody we wszystkich odcinkach i dostarczanie do punktów poboru medium o temperaturze nie niższej niż 55°C. Stagnująca w rurach i armaturze woda o temperaturze od 25 do 50°C stwarza bowiem doskonałe warunki do rozwoju bakterii Legionella, które powodują groźne dla życia zachorowania. Zaprezentowana na targach ISH 2019 bateria SCHELL WALIS E została wyposażona w inteligentne funkcje, które skutecznie eliminują ryzyko namnażania się drobnoustrojów nawet w bardzo rozległych i mocno rozgałęzionych instalacjach.

Kontrola „ślepych” odcinków

Jak pokazuje praktyka, największe ryzyko z punktu widzenia jakości wody pitnej generują odległe, krańcowe odcinki instalacji, zlokalizowane np. w rzadko używanych pomieszczeniach gospodarczych. Zalegająca się w nich ciecz może mieć temperaturę zbliżoną do temperatury powietrza, a gromadzące się rdza i osad kamienny stanowią dobrą pożywkę dla mikroorganizmów. Armatura do montażu naściennego WALIS E została stworzona właśnie z myślą o takich wymagających uwagi punktach instalacji. Nie tylko automatycznie przepłukuje je w okresach, gdy nikt nie korzysta z danego punktu czerpalnego, lecz także po połączeniu z oprogramowaniem SCHELL SWS może przeprowadzać zaplanowane przepłukiwania antystagnacyjne. W ten sposób symuluje ona normalne uruchomienia i zapewnia cyrkulację wody w rurach. Płukania mogą odbywać się w określonych interwałach czasowych lub w oparciu o zamontowany w obudowie czujnik termiczny. Inicjuje on działanie w momencie spadku temperatury do krytycznego poziomu pomiędzy 25 a 55°C.

Oszczędne i proste rozwiązanie

Dzięki baterii SCHELL WALIS E zapewnienie stałego obiegu wody instalacjach do tego nieprzystosowanych nie wymaga już kosztownych przeróbek, a dodatkowo zapewnia oszczędność wody. Rozwiązanie zużywa jej dokładnie tyle, ile jest jej potrzebne do płukania danego odcinka. Natężenie przepływu wynosi zaledwie 5 litrów na minutę, jednak w razie potrzeby można je zwiększyć dwukrotnie, poprzez wymianę perlatora. Kolejną zaletą baterii są jej kompaktowe wymiary i praktyczny montaż naścienny. W zależności od sytuacji można wybrać wykonanie umożliwiające podłączenie do sieci elektrycznej lub zasilane na baterie alkaliczne. Drugie z nich nie wymaga prowadzenia okablowania, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w budynkach poddawanych renowacji. W odpornej na uszkodzenia obudowie z wysokiej jakości tworzywa ABS znajduje się miejsce na wpięcie inteligentnych modułów: SWS lub SSC. Dzięki nim można programować pracę armatury za pośrednictwem specjalnych aplikacji na komputerze lub smartfonie, dokumentować cykle przepłukiwań czy nawet zintegrować instalację wodną z systemem zarządzania budynkiem.

SCHELL

Dodane przez: E.C.H.O. COMMUNICATIONS

E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 11, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: woda i kanalizacja w domu