Start Arrow Wiadomości Arrow Nowości ceramiczne na dach i elewację

Nowości ceramiczne na dach i elewację

Röben Polska, jeden z wiodących producentów ceramiki budowlanej, przygotował aż pięć wyjątkowych premier

Nowości na dach…

Pierwszą i najważniejszą z nich jest zupełnie nowy rodzaj dachówki. Do trzech oferowanych przez Röbena modeli (Fleming, MONZAplus i Bornholm) dołączy w tym roku dachówka ceramiczna PIEMONT. Wyróżnia ją przede wszystkim fakt, że jest przesuwna. Średni rozstaw łat dla niej to ok. 38 cm, przy czym tolerancja wynosi ±15 mm, dzięki specjalnie zaprojektowanym zamkom. Ułatwia to poprawne ułożenie całej połaci. Nowe zamki gwarantują także wyjątkową szczelność.

Dachówką PIEMONT można więc kryć nawet dachy o tak małych kątach nachylenia jak 16° (przy zastosowaniu standardowych zabezpieczeń pod dachówką). Rozmiar nowej dachówki usprawnia prace dekarskie, jednocześnie umożliwiając wykonanie tak precyzyjnych fragmentów dachu, jak np. wole oko. Niewątpliwą zaletą tej nowości jest także jej nowoczesny, delikatnie spłaszczony kształt.

(Dachówka PIEMONT Röben)

Drugą dachową nowością jest dachówka solarna, zaprojektowana z myślą o inwestorach zainteresowanych innowacjami ekologicznymi. Wykorzystywana jest głównie do przeprowadzania przez dach przyłączy do kolektorów słonecznych. Przez jedną dachówkę prowadzi się wyłącznie jeden element przyłączeniowy. Otwór wlotowy węża ma średnicę 65 mm. W nim umieszczony jest pierścień uszczelniający z tworzywa piankowego, który dopasowuje się do różnych kształtów przyłączy. Wymiary i waga dachówki solarnej odpowiadają parametrom standardowych dachówek Röben.

(Dachówka solarna Röben)

…i na elewację

Przygotowując nowości na 2011 rok, Röben pamiętał też o inwestorach planujących ceglaną elewację. Na rynek wprowadzone zostaną wyjątkowe cegły ręcznie formowane. Każda pojedyncza cegła wśród trzech nowych rodzin klinkieru jest niepowtarzalna. Efekt ten został osiągnięty dzięki nieregularnej formie (stąd określenie: ręcznie formowana), zastosowaniu kilku kolorów tworzących unikalne cieniowanie na powierzchni oraz oryginalnej, zróżnicowanej strukturze lica, która w zależności od rodzaju cegły obejmuje wgłębienia, wypukłości oraz piaskowanie.

Trzy ręcznie formowane rodziny cegieł klinkierowych to zupełnie nowe projekty, znacznie odbiegające od dotychczasowej oferty firmy. Röben zaprojektował je w odpowiedzi na zapotrzebowanie inwestorów na cegły nawiązujące wyglądem do dawnych murów. Nowości stanowią jedyne w swoim rodzaju połączenie rustykalnej stylistyki z doskonałymi parametrami technicznymi.

Robocze określenia cegieł to HF 1, HF 2 i HF 3.

(Cegła klinkierowa ręcznie formowana HF 1 Röben)

(Cegła klinkierowa ręcznie formowana HF 2 Röben)

(Cegła klinkierowa ręcznie formowana HF 3 Röben)

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 24, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wybór projektu