Start Arrow Wiadomości Arrow Nowy format dekoracji

Nowy format dekoracji

Panująca od kilku lat moda na skandynawski minimalizm i surowy industrializm zyskała poważnego konkurenta. Do wnętrz znów wkraczają kolory, struktura, geometria oraz bogata, orientalna ornamentyka. Marka Ceramstic nadała swoim nowym dekorom imponujący format 90×30 cm.

Człowiek dekorował swoje ciało i przestrzeń wokół siebie od zawsze. Świadczą o tym bogato zdobione przedmioty codziennego użytku ze starożytnych grobowców, zwieńczenia greckich kolumn czy rzymska biżuteria. Nawet w ascezie średniowiecza tworzono barwne witraże i imponujące wnętrza gotyckich świątyń. Prawdziwy tryumf dekoracyjności to sztuka i architektura barokowa oraz rokoko. Współcześnie trendy przeplatają się i przenikają.

Kwestia dużego formatu

Nowa kolekcja płytek z serii Opp! marki Ceramstic jest odzwierciedleniem najświeższych trendów w dekorowaniu. Płytki bazowe, będące eleganckim i ponadczasowym zestawieniem czerni i bieli, zyskały nowy format 90×30 cm. Towarzyszą im dekory, wśród których znajdują się zarówno propozycje klasyczne, jak i bardzo nowoczesne.

Wielki format to wiele możliwości. Zasada, w myśl której duże płytki są przeznaczone wyłącznie do dużych przestrzeni, dawno straciła na aktualności. Wielkoformatowe płytki w kształcie wydłużonego prostokąta poprawią wizualnie proporcje pomieszczenia. Ułożone poziomo poszerzą niewielką przestrzeń, a w pozycji wertykalnej skutecznie „podwyższą  sufit”. Do dużych pomieszczeń płytki 90×30 wprowadzą ład i harmonię. Wielki format doskonale komponuje się z bogatą ornamentyką dekorów – w wysmakowany sposób równoważy drobne elementy ozdobnych wzorów.

Dekorować z rozmachem

Kolekcja dekorów Opp! 90×30 jest zróżnicowana. Jedną z propozycji są dekoracje Multicolor w trzech wersjach kolorystycznych: energetyczna Fuchsia, orzeźwiający Aquamarine i intrygujący Violet. Intensywne barwy i geometryczna struktura nadają płytkom nowoczesny charakter oraz skutecznie przyciągają wzrok. Delikatne lustrzane elementy w kształcie trójkątów podkreślą efekt glamour we wnętrzu.

Dekory Opp! Multicolor marki Ceramstic

Dekoracje Royal to nawiązanie do hiszpańskiej tradycji zdobniczej. Wielkoformatowe płytki sprawiają wrażenie mozaiki złożonej z misternie zdobionych elementów w różnych rozmiarach i deseniach. Delikatna struktura i przetarte złocenia nadają dekorom prawdziwie królewski wygląd. Płytki dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: klasycznej czerni, eleganckiej czerwieni oraz w odcieniach ciemnego błękitu.

Wielbicielom klasyki w nieco nowocześniejszym wydaniu spodobają się płytki Lace. Mnogość kolorów charakterystyczna dla tradycyjnych mozaikowych układanek została zastąpiona klasyczną bielą i elegancką czernią. Opp! Lace w wersji dwukolorowej przyciąga wzrok misternym, koronkowym rysunkiem. Opp! Lace Black uwydatnia złożoną strukturę płytki, pięknie odbijając światło.

Płytki Opp! Origami to lekkość i harmonia. Ich powierzchnia przywodzi na myśl pozaginaną przez japońskiego artystę kartkę papieru. Efekt podkreśla naprzemienne połączenie matowych i lustrzanych płaszczyzn. Dekory Opp! Origami dostępne są w dwóch wersjach: jednobarwnej – White oraz Aquamarine, ozdobionej sylwetkami papierowych ptaków.

Dekory Opp! Black Diamond oraz Opp! Flexi to najbardziej uniwersalne oblicze kolekcji. Głęboka czerń i wysoki połysk efektownie podkreślają geometryczną strukturę płytek. Opp! Black Diamond składa się z czworościennych wypukłości przypominających szlachetne kamienie. Opp! Flexi to plastyczna powierzchnia złożona z drobnych zagłębień pięknie rozpraszających  światło.

Dekory Opp! Black Diamond marki Ceramstic

Płyty wielkoformatowe do aranżacji we wnętrzu wymagają odpowiedniego kleju. Aby uniknąć obsuwania się płytek, które są zdecydowanie cięższe niż te, w standardowych rozmiarach, należy stosować kleje „o zmniejszonym spływie”. Właściwość ta jest oznaczona literką T (np. klej C2TE). Oczywiście obowiązkowe jest zastosowanie plastikowych krzyżyków dystansowych. Na rynku dostępne są także specjalne systemy do poziomowania płytek stosowane najczęściej przez profesjonalnych glazurników. Ważne jest również to, aby klej był szybkowiążący. O obecności tej cechy informuje literka F (np. klej C2FT). Układając posadzki z płytek wielkoformatowych warto pamiętać o zastosowaniu kleju o większej grubości warstwy sklejania – tzw. średniowarstwowego.

Źródło:Ceramstic

Ceramstic
Wszystkie komunikaty (815)

Dodane przez: Triple

Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 7, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Lampa wisząca Wire White 3pł.

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza