Start Arrow Wiadomości Arrow Nowy termodynamiczny ogrzewacz wody

Nowy termodynamiczny ogrzewacz wody

Od 1 października 2018 r. na rynku dostępny będzie ogrzewacz wody, z pompą ciepła, którym można sterować za pomocą aplikacji mobilnej. Zaspokoi zapotrzebowanie 7-osobowej rodziny na ciepłą wodę użytkową, zapewniając przy tym do 75% oszczędności energii, przy jej produkcji.

Calypso Split to urządzenie typu split o wysokiej wydajności i niskim poziomie hałasu (ok. 40 dB), które składa się z:

1. Modułu wewnętrznego (ogrzewacza wody).
Pojemnościowy ogrzewacz wody w wersji wiszącej (200L) lub stojącej (270L) posiada elektryczny, ceramiczny element grzewczy o mocy 1800 W, który umieszczono w suchej obudowie. Jego izolacja termiczna wykonana jest z pianki poliuretanowej (0% CFC). Dzięki technologii wymiennika spiralnego, zapewnia szybki czas nagrzewania.

Calypso moduł wewnętrzny

Regulacja temperatury wody ogrzewacza mieści się w zakresie 50-55 st.C. Moduł wewnętrzny posiada zasilanie 1-fazowe, a maksymalna długość połączenia z jednostką zewnętrzną wynosi <20 m.

2. Modułu zewnętrznego (pompy ciepła).
Montowany na zewnątrz budynku gwarantuje bardzo duży odzysk ciepła (dzięki technologii Invertera). Maksymalny zakres temperatury wody 55 st. C. zapewniony jest przez samą pompę ciepła.

Cały moduł, izolowany akustycznie i termicznie, składa się z wentylatora, sprężarki typu Scroll, parownika i zaworu rozprężnego. Wypełniony jest czynnikiem chłodniczym R410A, który odznacza się bardzo wysoką sprawnością i wysokim ciśnieniem pracy (np. w trybie grzania ok. 35 bar). Poza tym jest przyjazny ekologicznie, gdyż jest bezfreonowy, niepalny i biodegradowalny.

Współczynnik COP.
Współczynnik ten określa sprawność urządzenia, jest stosunkiem pomiędzy energią zużytą przez pompę ciepła, a energią przez nią wyprodukowaną. W przypadku Calypso Split, współczynnik efektywności jest wysoki, gdyż dla temp. zewn. +7 st.C. wynosi COP > 3.

Sterowanie aplikacją mobilną.
Ten termodynamiczny zasobnik c.w.u. został wyposażony w inteligentny sterownik, który umożliwia zarządzanie pracą urządzenia, nawet na odległość – za pomocą aplikacji mobilnej Cozytouch. Dzięki temu, za pomocą telefonu lub tableta, możemy kontrolować parametry jego pracy czy koszty eksploatacji.

Calypso Split

5 trybów zarządzania.
Mamy do wyboru następujące tryby pracy:
1. Auto – priorytet pracy w trybie pompy ciepła, z opcją wykorzystania grzałki elektrycznej, w celu osiągnięcia optymalnego komfortu
2. Manual – ręczny wybór parametrów pracy urządzenia zgodnie z zapotrzebowaniem
3. Eco – praca wyłącznie w trybie pompy ciepła, dla uzyskania maksymalnych oszczędności
4. Absence – tryb zalecany podczas nieobecności (wakacje, ferie zimowe)
5. Boost – pompa ciepła oraz grzałka elektryczna pracują w tym samym czasie.

Zarządzając pracą Calypso Split, z wykorzystaniem wszystkich funkcji jego sterowania, możemy zapewnić do 75% oszczędności energii, przy produkcji ciepłej wody użytkowej.

Ochrona zbiornika przed korozją.
Zbiornik posiada hybrydowy system dynamicznej ochrony przed korozją ACI oraz back-up w postaci ceramicznej grzałki elektrycznej. System ACI Hybride opiera się na działaniu anody tytanowej i magnezowej. Zapewnia natychmiastową ochronę dynamiczną, odporną nawet na wodę bardzo agresywną. Dodatkowo wnętrze zbiornika pokryte jest emalią ceramiczną.

Calypso moduł zewnętrzny

Bezpieczeństwo.
To urządzenie z oferty Atlantic Polska posiada:
– funkcję autodiagnostyki własnej, która w wypadku ewentualnej usterki, podaje informację o niej na wyświetlaczu urządzenia
– automatyczny system ochrony antybakteryjnej Antilegionellose, który dzięki ustawieniu fabrycznemu temperatury wewnątrz zbiornika, zmniejsza do minimum ryzyko rozwijania się bakterii Legionella
– objęte jest serwisem, który gwarantuje maksymalny czas interwencji na poziomie 48 godzin, od momentu zgłoszenia usterki.

W przypadku modelu 200L, cena ogrzewacza wynosi 4 920 zł. Natomiast model 270L kosztuje 5 535 zł. Cena jednostki zewnętrznej to 3 690 zł.

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (7547)

Dodane przez: pyry

pyry
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 24, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania