Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow O czym należy pamiętać planując przydomowe oczko wodne?

O czym należy pamiętać planując przydomowe oczko wodne?

Przeczytaj także:

Oczko wodne w ogrodzie – piękne aranżacje ogrodów

Oczko wodne jest oryginalnym i bardzo dekoracyjnym elementem aranżacji ogrodu. Kształt i materiały użyte do jego budowy można dopasować do charakteru przydomowej przestrzeni. Nowoczesny ogród to proste, geometryczne formy, minimalistyczne ozdoby i jednolita roślinność. Zaciszny zakątek o bujnej roślinności, naturalnie ukształtowanych kamieniach podkreśli klasyczny ogródek.

Jak wykonać oczko wodne z folii?

Upewnijmy się za pomocą poziomnicy, czy na pewno wybrany teren jest płaski. Nie należy tej kwestii lekceważyć, bo umieszczenie oczka na terenie pochyłym może sprawić, że będzie wylewała się z niego woda. Ewentualne nierówności terenu wyrównać możemy ziemią lub fragmentami darni.

Oczko wodne zimą – jak o nie dbać?

Prace przygotowujące oczko wodne do mrozów powinniśmy na dobrą sprawę wykonać już jesienią. Jeśli jednak, tak jak w tym roku temperatura nie spadła jeszcze poniżej zera, wciąż mamy czas na wykonanie tych czynności.

Rośliny Ogrodowe – sadzimy lilie wodne

Jeśli w naszym ogrodzie znajduje się oczko wodne, bardzo ważną kwestią jest właściwy dobór roślin, które mogą zostać w nim umieszczone. Niekwestionowaną królową wodnych ogrodów jest lilia wodna. Stanowi ona nie tylko ozdobę, ale też chroni wodne organizmy przed zgubnymi skutkami promieniowania słonecznego.

« Wstecz

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 17, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Basen w ogrodzie: pozwolenie czy zgłoszenie | www.Dom.pl Odpowiedz 2014-01-07 13:48:53

[...] O czym należy pamiętać planując przydomowe oczko wodne? Budowa przydomowego oczka wodnego to trend, który od kilku lat zyskuje... więcej [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty