Start Arrow OgródArrow O czym należy pamiętać przy zakupie dmuchawy ogrodowej?

O czym należy pamiętać przy zakupie dmuchawy ogrodowej?

Patrząc na termometr za oknem trudno uwierzyć, że powoli zbliża się do nas jesień. Wietrzne i deszczowe dni nadchodzą jednak wielkimi krokami. Warto zastanowić się już dziś, co zrobić, aby jesienne porządki w ogrodzie oraz przygotowanie zieleńca do zimowego snu, stały się dla nas niezbyt uciążliwe. Odpowiednie maszyny do pracy w ogrodzie to gwarancja sukcesu.

Dmuchawy nie są tak popularnym urządzeniem pośród amatorów ogrodnictwa, jak kosiarki czy chociażby podkaszarki.  Jednak może już wkrótce przekonamy się, że sprzątanie dużych terenów wyłącznie za pomocą grabi jest nie tylko niewygodne, ale i czasochłonne. Dmuchawa umożliwia zbieranie nie tylko liści, ale także różnych śmieci, skoszonej trawy, ścinków żywopłotu itp. Sprawdzi się także bardzo dobrze w miejscach trudno dostępnych dla zwykłych grabi.

(Obecnie na rynku można znaleźć różne rodzaje i typy dmuchaw, w tym modele ręczne oraz plecakowe. fot. Husqvarna AB)

Dmuchawy znajdują bardzo wiele zastosowań. Pomogą nie tylko w usunięciu nadmiaru liści, ale także oczyszczą drogi, alejki i tarasy z zalegającego piasku, żwiru i drobnych zanieczyszczeń. Niektóre dmuchawy posiadają także specjalne końcówki, które służą do czyszczenia rynien. Duże i mocne dmuchawy w efektywny sposób sprzątają duże tereny publiczne. Dmuchawy z funkcją odkurzania są niezastąpione podczas sprzątania np. po rodzinnym przyjęciu w ogrodzie.

Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna:
Obecnie na rynku można znaleźć różne rodzaje i typy dmuchaw, w tym modele ręczne oraz plecakowe. Te pierwsze są bardziej popularne wśród amatorów przydomowych ogrodów i właścicieli mniejszych posesji. Urządzenia plecakowe są z reguły mocniejsze, pozwalają na dłuższą pracę, przez co częściej można spotkać je wśród osób zajmujących się profesjonalną pielęgnacją terenów zieleni.

Wielkie składowiska liści to już przeszłość – noże rozdrabniające tną materiał roślinny na małe kawałki, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Taka metoda pozbywania się liści sprawia też, że rozkładają się one szybciej. Odpadki można przeznaczyć także na kompost.

O czym należy pamiętać przy zakupie dmuchawy:

  • Maszyna powinna posiadać skuteczny układ tłumienia drgań, minimalizujący drgania tych części maszyny, z którymi ma kontakt użytkownik.
  • Silnik powinien mieć dużą moc i łatwo się uruchamiać.
  • Należy zwrócić uwagę na szybkość i objętość wydmuchiwanego powietrza.
  • Jeżeli wybiorą Państwo dmuchawę plecakową, jej szelki powinny być wygodne, dobrze rozkładać obciążenie, posiadać pas biodrowy i szerokie pasy naramienne.

(Dobrze wyważone i poręczne dmuchawy są bardzo łatwe w użytkowaniu. fot. Husqvarna AB)

Jerzy Banaszczyk, Husqvarna:
Równie istotne podczas zakupu dmuchawy są moc oraz waga. Im wyższa moc dmuchawy, tym szybciej będziemy w stanie posprzątać swój ogród. Waga natomiast odgrywa niebagatelną rolę w przypadku czasu pracy- lżejszym urządzeniem popracujemy dłużej. Do długiej pracy polecana jest dmuchawa plecakowa.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 14, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Jesień w ogrodzie: rodzaje i zadania kompostu | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-11-21 14:56:14

[...] wrześniu – wielkie jesienne porządki Porządki w ogrodzie: pilarki na wysięgniku O czym należy pamiętać przy zakupie dmuchawy ogrodowej? Jak dobrać drewno na taras i jak je [...]

Ogród jesienią: przygotowanie trawnika na jesień i... zimę | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-09-19 00:40:05

[...] O czym należy pamiętać przy zakupie dmuchawy ogrodowej? Dmuchawy nie są tak popularnym urządzeniem pośród amatorów ogrodnictwa,... więcej [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród