Start Arrow Bez kategoriiArrow Ocieplanie fundamentów: jaki styropian wybrać?

Ocieplanie fundamentów: jaki styropian wybrać?

Wszyscy wiedzą, że trzeba jak najlepiej ocieplić ściany, ale nie każdy pamięta jak dużo ciepła ucieka przez fundamenty.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Inwestor, który pieczołowicie ocieplił ściany szarym styropianem, ale nie zadbał o takie samo ocieplenie fundamentów, może być zaskoczony wysokością rachunków za energię. Szary styropian jest zalecany do ocieplania fundamentów, dokładnie z tych samych powodów, dla których stosuje się go na fasadach. Wystarczy porównać deklarowane współczynniki lambda d) dla poszczególnych materiałów, żeby ocenić skuteczność ocieplenia fundamentów, przy założonej grubości. 

Podczas chłodów, powierzchnia fundamentu ocieplonego materiałem o gorszym  współczynniku lambda, będzie miała temperaturę o kilka stopni wyższą niż fasada. Taka sytuacja oznacza, że źle ocieplony fundament działa jak otwarte okno i emituje ciepło ze środka domu na zewnątrz. Kilka stopni różnicy sprawia, że straty ciepła  przez fundament są większe o około 40% do 60%. 

Swisspor HYDRO LAMBDA jest jednym z pierwszych, specjalistycznych szarych styropianów do ocieplania fundamentów. Jak przystało na styropian szary, HYDRO LAMBDA wyróżnia się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi (λd ≤0,031 [W/mK]). 

HYDRO lambda

HYDRO lambda

Specjalna technologia produkcji nadaje płytom HYDRO LAMBDA właściwości i wygląd, nieporównywalny do tradycyjnych płyt styropianowych. Wszystkie płyty HYDRO LAMBDA są frezowane, mają idealną geometrię i stabilność wymiarową. Powierzchnia płyt posiada specjalną fakturę zapewniającą lepszą przyczepność do kleju.  

Do produkcji HYDRO LAMBDA używa się hydrofobowego surowca, dzięki czemu płyty charakteryzują się obniżoną nasiąkliwością wody. Wynikająca ze specjalnej  technologii produkcji bardzo spoista powierzchnia, dodatkowo zwiększa własności hydrofobowe płyt, co jest o tyle istotne, że płyty przeznaczone są do zastosowania w gruncie.

Oprócz rewelacyjnych parametrów termoizolacyjnych, HYDRO LAMBDA charakteryzuje się wytrzymałością na ściskanie (CS(10) ≥ 100 [kPa]), optymalnie dobraną dla fundamentów posadowionych na głębokości do 3,5 m.

Warto podkreślić, jak ważne jest zaizolowanie fundamentów przeznaczonym do tego celu specjalistycznym produktem. W przypadku fundamentów, wady niewłaściwie dobranego materiału ujawniają się najczęściej po kilku latach. Naprawa jest trudna, kosztowna i zwykle wiąże się z koniecznością remontu wilgotnych lub zagrzybionych ścian. 

HYDRO LAMBDA jest zalecany do budownictwa pasywnego i energooszczędnego, co potwierdza certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.

Informacja „gdzie kupić?” jest dostępna tutaj.

swisspor-logo

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 13, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 

Obejrzyj zdjęcia domowników