Start Arrow Budowa domuArrow Ocieplenie blaszanego garażu

Ocieplenie blaszanego garażu

W jaki sposób ocieplić blaszany garaż? Czy można przykleić materiał izolacyjny na ściany zewnętrzne i wykończyć elewację?

Blaszany garaż nie jest ozdobą posesji. Wykończenie ścian zewnętrznych materiałami elewacyjnymi nawiązującymi do fasady domu jednorodzinnego sprawi, że cała zabudowa nabierze harmonijnej spójności.

Ogrzewanie ścian zewnętrznych garażu z zastosowaniem styropianu czy wełny jest jak najbardziej możliwe. Do przeprowadzenia modernizacji należy jednak zastosować suchą metodę – klej stosowany w metodzie „na mokro” nie będzie się trzymał blaszanej powierzchni. Ponadto cienkie ściany garażu muszą być odpowiednio wzmocnione, by utrzymały ciężar izolacji.

Układanie ocieplenia na ruszcie drewnianym jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Ruszt drewniany tworzący kratę montuje się do ściany za pomocą śrub. Jako izolację można użyć wełny lub płyt styropianowych pamiętając, że ich grubość powinna być taka sama, jak grubość listew drewnianych, użytych do budowy rusztu.

Zastosowanie dodatkowo folii ochroni materiały izolacyjne przed zawilgoceniem z zewnątrz.

Ściany wewnętrzne wykańcza się w dowolny sposób, mamy do wyboru wiele rozwiązań. Najlepiej, jak wspomniano, wybrać takie, które nawiąże do stylu budynku mieszkalnego. Jeżeli nasze domy jednorodzinne są otynkowane, warto wybrać chociażby siding w kolorze przypominającym tynk elewacyjny domu.

Przeczytaj także, co to są suche elewacje i z czego się je wykonuje

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Komentarze

Najnowsze komentarze

Kaśka Odpowiedz 2014-11-06 14:40:02

Witam, zastanawiam się nad zakupem takiego garażu: dascompany.pl/namioty-i-szklarnie/namioty-magazynowe/namiot-magazynowy-4m-x-8m-professional/ myślicie że to dobry pomysł??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników