Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Odnawiamy meble ogrodowe

Odnawiamy meble ogrodowe

Ostatnie miesiące dość często wystawiały na próbę wytrzymałości nasze meble ogrodowe. Spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, grillując i wypoczywając w promieniach słońca, niekiedy jednak nie zdążyliśmy uchronić wyposażenia przed ulewnym deszczem.

Aby meble ogrodowe długo cieszyły nas atrakcyjnym wyglądem, były wytrzymałe i trwałe, powinniśmy je regularnie pielęgnować i odświeżać ich barwę, jeśli czynniki atmosferyczne naraziły ją na utratę intensywnego koloru.

Sprawdźmy, jakie farby, lakiery i bejce polecają nam producenci.

Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze technologicznie i skuteczne produkty do ochrony i dekoracji powierzchni drewnianych. Dobrym przykładem jest Arborcoat® Stain 638 marki Benjamin Moore, lakierobejca nowej generacji bazująca na hybrydowym układzie spoiwa. Alkidowo-akrylowa formuła sprawia, że lakierobejca głęboko penetruje w strukturę drewna i gwarantuje mu pełną ochronę przed deszczem, wahaniami temperatur, czy działaniem mikroorganizmów. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości absorberów promieniowania UV, drewno zyskuje również wyjątkowe zabezpieczenie przed działaniem promieni słonecznych. Powłoka Arborcoat® Stain 638 jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne (zarysowanie, ścieranie). Może być stosowana m.in. do ogrodzeń, płotów, konstrukcji, balustrad, mebli ogrodowych, altan, krokwi, belek, elewacyjnych okładzin drewnianych, werand i tarasów. Produkt szczególnie polecany jest do miękkich gatunków drewna (sosny, cedru).

Informacje o produkcie:

•    Wydajność: ok. 10 m2/l
•    Cena: od  76 zł brutto za 1 l (w tym 23% VAT)
•    Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l

(Lakierobejca Arborcoat® Stain 638 marki Benjamin Moore)

Emakol Strong to linia nowoczesnych emalii alkidowych marki Dekoral, przeznaczonych do dekoracji powierzchni drewnianych oraz metalowych. Doskonale sprawdzają się także przy ich renowacji. Oferta emalii poszerzyła się o dodatkowa kolekcję matową – do 24 połyskujących odcieni dołączyło 5 gotowych odcieni w matowej stylizacji: klasyczny Biały, wytworny Czarny, Brąz Ciemny oraz dwa jaśniejsze: Popielaty i Zielony Soczysty. Poza nowymi barwami emalie Emakol Strong wyróżniają się różnorodnością zastosowań: przeznaczone są do malowania przedmiotów z drewna i materiałów drewnopochodnych, a również stalowych oraz metalowych elementów wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Z powodzeniem stosuje się je także do tynków wewnętrznych. Produkty Emakol Strong MAT idealnie nadają się do odnowienia balustrad schodów, drzwi czy ścian mieszkania.

Informacje o produkcie:

  • wydajność przy jednej warstwie: do 18 m2/L w zależności od chłonności i chropowatości podłoża
  • cena: ok. 20,91 zł/L

(Emakol Strong marki Dekoral)

JEDYNKA® DO DREWNA I METALU to emalia na bazie żywicy alkidowej, która tworzy przyczepne do podłoża powłoki i szybko schnie, co gwarantuje sprawne malowanie. JEDYNKA® DO DREWNA I METALU może być wykorzystywana do dekoracyjno –ochronnego malowania powierzchni drewnianych i drewnopodobnych, tj. mebli, drzwi czy okien, oraz zagruntowanych powierzchni metalowych. Emalia tworzy powłoki odporne na działanie warunków atmosferycznych, dlatego też można ją stosować do renowacji powierzchni na zewnątrz budynków, np. parkanów czy mebli ogrodowych. Dodatkowe atuty emalii to: wysoka wydajność – do 14 m2/l oraz łagodny zapach – cecha szczególnie istotna w przypadku malowania wewnątrz domów. Co bardzo ważne receptura produktu nie zawiera szkodliwych dla zdrowia związków chromu i ołowiu.

Informacje o produkcie:

  • wydajność do 14 m² / l
  • cena 13,07 zł / 0,9 l (dla emalii w kolorze białym z połyskiem)
  • opakowanie 0,4 l; 0,9 l; 2,5; 5 l; (10 l – tylko biały i czarny)

(JEDYNKA® DO DREWNA I METALU)

Śnieżka wzbogaciła linię MULTISPRAY o sześć nowych produktów do ogólnego i specjalistycznego zastosowania. MULTISPRAY umożliwia ochronę i dekorację każdego rodzaju podłoża. Emalia Szybkoschnąca i Lakier Szybkoschnący – wysokiej jakości produkty przeznaczone do dekoracji większości podłoży, tj. metal, drewno, kamień, beton. Charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Zapewniają trwałe i żywe kolory. Mogą być stosowane do wewnątrz i na zewnątrz.

(Linia MULTISPRAY marki Śnieżka)

Impregnat Extra Drewnochron przeznaczony jest do ochronnego i dekoracyjnego malowania przedmiotów drewnianych na zewnątrz pomieszczeń (drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów, itp.). Chroni drewno przed działaniem czynników atmosferycznych i zabezpiecza przed: sinizną, grzybami domowymi, grzybami pleśniowymi (w klasie 2-umiarkowanie zabezpiecza) i owadami – technicznymi szkodnikami drewna. Impregnaty barwne wymagają podkładu wykonanego z Impregnatu bezbarwnego. Impregnat bezbarwny nie może być stosowany, jako warstwa finalna.

Informacje o produkcie:

  • cena ok. 50 zł brutto za opakowanie 3L
  • opakowanie 1 L, 3 L, 5 L, 10 L,

(Impregnat Extra 5 lat ochrony Drewnochron)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Malowanie mebli drewnianych | www.Dom.pl Odpowiedz 2014-02-05 09:55:59

[...] impregnujące są szczególnie polecane, kiedy odnawiamy np. drewniane meble ogrodowe, czyli narażone na działanie czynników [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty