Start Arrow OgródArrow Odnawiamy metalowe ogrodzenie

Odnawiamy metalowe ogrodzenie

W zeszłym roku malowałem starą bramę i siatkę wokół mojego domu. Po zimie farba się złuszczyła i odpadła w paru miejscach. Chciałbym znów odnowić ogrodzenie, ale tym razem na nieco dłużej… Jak się do tego zabrać?

Czytelnikowi doradzają eksperci formy NOBILES:

Przygotowanie podłoża to bardzo istotny etap malowania elementów metalowych. Powierzchnia przed nanoszeniem wyrobów powinna być sucha, czysta i odtłuszczona. W przypadku malowania renowacyjnego, ważne by usunąć resztki starej, łuszczącej się powłoki, a następnie zmatowić drobnoziarnistym papierem ściernym podłoże, tak by nowa warstwa farby miała właściwy kontakt z powierzchnią.

Powierzchnie wcześniej niemalowane należy, po oczyszczeniu i odtłuszczeniu, zagruntować odpowiednim podkładem antykorozyjnym. Stosowanie podkładu nie jest konieczne wyłącznie w przypadku farb bezpodkładowych takich jak: Nobiles Stalochron (do powierzchni stalowych, żeliwnych), czy Nobiles Dach i Rynna (do powierzchni ocynkowanych, miedzianych i aluminiowych).

ogrodzenieDodatkowo niektóre farby np. Nobiles Stalochron dzięki nowoczesnej technologi mogą być nanoszone bezpośrednio na powierzchnie pokryte rdzą.

Ważne, aby z powierzchni skorodowanych usunąć zabrudzenia, resztki starej łuszczącej sie powłoki oraz luźną rdzę. Do  czyszczenia powierzchni z zabrudzeń i tłuszczu najlepiej wykorzystywać wodę z detergentem, benzynę ekstrakcyjną lub rozpuszczalnik.

Do malowania elementów metalowych (wykonanych ze: stali, żeliwa, ocynku, aluminium, miedzi, mosiądzu) wystawionych na wpływ czynników atmosferycznych nie zawsze trzeba stosować pokrycia dwuetaopowe (tzn. podkład + warstwa nawierzchniowa). Istnieją farby łączące w sobie właściwości podkładu zabezpieczającego powierzchnię metalu przed rozwojem korozji oraz farby właściwej – tworzącej nieprzepuszczalną powłokę, izolującą metal od otoczenia i nadającą jej wysokie walory dekoracyjne.

Malowanie zewnętrzne należy przeprowadzać, gdy temperatura powietrza jest w przedziale pomiędzy 10 – 25 stopni Celcjusza. Ważne by malowana powierzchnia była sucha w trakcie malowania oraz podczas schnięcia wyrobu nie występowały opady atmosferyczne oraz mgły. Wilgotność powietrza powinna wynosić poniżej 80%, powierzchnie malowana, nie powinna być gorąca.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED