Start Arrow Budowa domuArrow Odnowienie parapetu przy pomocy nakładki

Odnowienie parapetu przy pomocy nakładki

Wymiana parapetu wiąże się z poważnym remontem, do przeprowadzenia którego potrzebna będzie ekipa budowlana. Jeżeli w mieszkaniu mamy stare i nieestetyczne parapety lastrikowe lub betonowe, łatwym sposobem na tanią poprawę ich wyglądu jest przyklejenie specjalnych nakładek.

Na rynku dostępne są nakładki z PVC na parapet, które w prosty i szybki sposób zmienią nieestetyczny wygląd naszych parapetów lastrykowych czy betonowych.

Produkowane są one z utwardzonego pvc, dzięki czemu są trwałe, odporne na wilgoć, promieniowanie UV i temperaturę. Są produktem gotowym – nie wymagają lakierowania czy obróbki.

(Nakładka parapetowa PVC, fot. BUDROMAT)

Nakładki z pvc na parapet można dopasować do każdego typu okna, dzięki bogatej ofercie kolorów, a także imitacji drewna. Gładka folia, którą pokryte są nakładki, ułatwiają utrzymanie parapetu w idealnej czystości.

Jak odnowić parapet przy użyciu nakładki?

Powierzchnia parapetu, na którą nakleimy nakładkę musi być równa i czysta. Dlatego też przed montażem musimy wygładzić powierzchnię za pomocą np. gipsu szpachlowego. Po wyszlifowaniu utwardzonego gipsu i oczyszczeniu dokładnie powierzchni z pyłu i brudu, możemy dopasować nakładkę do wymiaru i kształtu parapetu. Nakładkę odpowiedniej długości zamawiamy w sklepie, natomiast jej szerokość musimy dopasować sami.

Klej montażowy nakładamy równo na całą powierzchnię oklejanego parapetu. Wzdłuż brzegów formujemy prostą linię, a na środkowej powierzchni – szeroki zygzak. Do nakładek dołączone są specjalne grzebyki, którymi klej rozprowadzamy po parapecie. Starannie nakładamy nakładkę i delikatnie dociskając, przyklejamy ją do parapetu. Bardzo ważne jest obciążenie bocznych krawędzi parapetu – możemy tam ustawić ciężarki czy chociażby książki.

Nakładkę łączymy z dopasowaną zaślepką, a miejsce styku nakładki z ościeżnicą okienną uszczelniamy silikonem.

(Odnowiony parapet przy użyciu nakładki z tworzywa sztucznego.)

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645