Start Arrow Budowa domuArrow Odporne dachówki betonowe

Odporne dachówki betonowe

Klimat Polski zaliczamy do typu przejściowego w strefie umiarkowanej. Oznacza to, że lato może być niezwykle kapryśne i nieobliczalne – jednego dnia upalne i słoneczne, drugiego burzowe z porywistymi wiatrami. Niezależnie od tego, jaka jest pogoda, musimy zadbać o najważniejsze dla każdego z nas miejsce na świecie – nasz dom.

Elementem domu najbardziej narażonym na skutki pogodowych kataklizmów jest pokrycie dachowe – wybór dobrej jakości dachówki jest więc decyzją o kluczowym znaczeniu.

dach_braas

Gdy słońce grzeje…

Dachówki z nowoczesnego betonu mają wiele cech, które sprawiają, że dach naszego domu jest trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Wytrzymałość dachówki na wysokie temperatury jest niezwykle ważna w czasie gorących, letnich dni. Pokrycia dachowe zachowują swój pierwotny kształt niezależnie od temperatury, co więcej – dzięki procesowi produkcji są ognioodporne. Ponadto, dach wykonany z dachówki betonowej zapewnia optymalną temperaturę w budynku – bardzo powoli nagrzewa się i równie powoli oddaje ciepło. Jest to cecha, którą docenimy szczególnie, gdy w naszym domu poddasze pełni funkcje użytkowe.

Na burzowe, wietrzne dni…

W starciu z porywistym wiatrem i zacinającym deszczem wśród wszystkich typów pokryć dachowych dachówka betonowa jest bezkonkurencyjna. Ze wzgledu na swój jednostkowy ciężar, wzmocnioną wytrzymałość i sposób układania dachówki są w stanie oprzeć się największym wichurom i towarzyszącym im burzom.

Niska nasiąkliwość i przesiąkliwość dachówek cementowych nie tylko wpływa na małą wrażliwość na wahania temperatury, ale równocześnie sprawia, że pokrycie dachowe jest wodoszczlne. To, że dachówki Braas gwarantują najwyższą ochronę w warunkach ekstremalnego deszczu potwierdzają regularne testy w tunelu aerodynamicznym – mówi Hanna Kaźmierczak specjalista ds. zapewnienia jakości. – Ich wytrzymałość na uderzenia wynika przede wszystkim ze specjalnego procesu produkcji. Dachówki betonowe zapewniają duży komfort akustyczny – w trakcie deszczu słyszymy tylko szum dobiegający zza okien, a nie dźwięk dudniących, ciężkich kropel spadających na dach. Dodatkowym zabezpieczeniem przed wiatrem są klamry służące do mocowania dachówek zakładkowych Braas.

klamra

Małoformatowość pokryć dachówkowych skutkuje tym, że siła ssąca wiatru rozkładająca się na pojedyńcze dachówki może nieliczne sztuki unieść niezależnie od innych, a podnosząc je chwilowo „odpręży” wysoką siłę ssącą. Dachówki więc mocuje się nie po to, by „nie spadały”, ale żeby „nie odleciały” – tłumaczy Przemysław Spych doradca techniczny Braas. – Stosowanie klamer jest niezbędne przy nachyleniu połaci dachu większym niż 65st, ale jest to w pewnym sensie przypadek szczególny.

Dopełnieniem ochrony przed ulewami jest system rynnowy StabiCor, który we właściwy sposób odprowadza wodę opadową z połaci dachu. Chroni elewację domu przed brzydkimi zaciekami, a fundamety i ściany domu przed zawilgoceniem. Główne zalety to łatwość montażu, trwałość, funkcjonalność i estetyka.

system_rynnowy

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego, dostosowanego do regionu klimatycznego jest jedną z najważniejszych decyzji na etapie budowy i remontu domu. Jedno jest pewne – jeśli zdecydujemy się na dachówki cementowe dach naszego domu bez uszczerbku przetrwa wiosenne burze, upalne lato, jesienne ulewy i mroźną zimę.

Autor: BRAAS

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty