Start Arrow OgródArrow Odrobina cienia w ogrodzie

Odrobina cienia w ogrodzie

Sierpień zazwyczaj jest najcieplejszym miesiącem roku. Gdy nie mamy czasu na dłuższy wypad za miasto, chętnie korzystamy z kąpieli słonecznej w przydomowym ogrodzie. Powszechnie wiadomo jednak iż zbyt długie przebywanie na słońcu może być niebezpieczne. Warto zatem pamiętać o stworzeniu w ogrodzie zacienionych miejsc.

Niewątpliwie krem z wysokim filtrem obroni nas przed poparzeniem słonecznym, jednak mimo to warto też sięgnąć po naturalne sposoby. Cień jest najlepszą z metod ochrony przed zgubnym wpływem światła słonecznego. Jeśli drzewa nie zapewniają go w wystarczającym stopniu, możemy do jego wywołania wykorzystać elementy aranżacyjne. Często do tego celu wykorzystuje się parasole, jednak na rynku dostępne są tez alternatywne rozwiązania.

Parawan

Parawany znane są głównie z plaż, ale świetnie sprawdzą się także w ogrodzie. Parawany ogrodowe powinny jednak wyglądać nieco inaczej niż plażowe. Neonowe kolory pasują do nadmorskiego krajobrazu, ale w innym otoczeniu mogą wyglądać tandetnie. Lepiej zatem wybrać na przykład neutralny miodowy odcień brązu. Warto też zwrócić uwagę na to, jak wygląda jego mocowanie do gruntu. Jeśli posiada sporej długości metalowe szpice do wbicia w ziemię, wówczas możemy mieć pewność, że będzie stabilny.

(Parawan sprawdzi się nie tylko nad morzem, fot. S-Bud)

Zacieniacz

Zacieniacz, zwany także żaglem, to stosunkowo mało popularny element aranżacyjny, warto jednak się do niego przekonać. Jest on łatwy w montażu i wygląda bardzo oryginalnie. Aby długo zachował estetyczny wygląd należy unikać jego kontaktu z chemikaliami. Nie powinniśmy go także umieszczać w pobliżu ognia.

(Zacieniacz pomoże osłonić taras, fot. Focus Garden)

Zacieniacze są produkowane w różnych kolorach i rozmiarach. Niewielkie mogą stanowić zadaszenie dla kompletu ogrodowego na tarasie. Większe mogą przydać się szczęśliwym posiadaczom basenu w ogrodzie.

(Zacieniacze są produkowane w różnych rozmiarach, fot. Focus Garden)

Opisane wyżej elementy aranżacyjne mają jeszcze jedną niekwestionowaną zaletę. Są bardzo łatwe w przechowywaniu w okresie jesienno-zimowym. Zacieniacz można łatwo zwinąć, a parawan złożyć. Dzięki temu nie zajmują dużo miejsca podczas oczekiwania na kolejne słoneczne dni.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród