Start Arrow Finanse i prawoArrowDziałki i gruntyArrow Odszkodowanie za trefną działkę

Odszkodowanie za trefną działkę

Jeżeli po sfinalizowaniu transakcji okaże się, że działka, którą kupiliśmy, budowlana jest teoretycznie, ale praktycznie domu postawić się na niej nie da, bo teren jest podmokły albo linie elektryczne wysokiego napięcia znajdują się zbyt blisko, nie zawsze będziemy mogli domagać się unieważnienia transakcji lub odszkodowania – ostrzega Rzeczpospolita.

sprzedaz_dzialkiJak czytamy w dzienniku, jeżeli kupujący mógł przy zachowaniu należytej staranności ustalić istnienie przeszkód zabudowy działki zgodnie z jego planami – co ma miejsce m.in. w przypadku widocznych naziemnych linii elektrycznych wysokiego napięcia lub podmokłego terenu – nie będzie on mógł domagać się od sprzedającego unieważnienia transakcji lub odszkodowania.

Jeżeli natomiast – czytamy dalej – sprzedający zapewnił kupującego o braku określonych wad nieruchomości, a dodatkowo odpowiednie oświadczenia sprzedającego zostały zawarte w umowie sprzedaży, wówczas kupujący może dochodzić roszczeń z tytułu wad sprzedanej rzeczy.

Istotna jest więc treść umowy sprzedaży, – podkreśla dziennik – wiedza kupującego dotycząca stanu technicznego i geologicznego gruntu oraz możliwość – przy zachowaniu należytej staranności – ustalenia przez kupującego istnienia wad nieruchomości przed zawarciem transakcji.

Autor: Rzeczpospolita

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 4, 2009
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca ALANYA Gray

  • Kinkiet EMMA PINK

  • Lampa wisząca Galaxy 1643

  • Lampa stojąca VIRGO Grey II

  • Kinkiet ALANYA White

  • Nowoczesny plafon LED z pilotem Melos DL-F37T

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: finanse i prawo