Start Arrow WnętrzaArrowGalerie WnętrzArrow Odważne kolory ścian w salonie

Odważne kolory ścian w salonie

Nowoczesne wnętrza są ubogie w kolory. Ład i sterylny minimalizm zapewnia jedna dominująca barwa, najczęściej jasna, by pomieszczenie wydało się bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości.

Jeżeli wolimy jednak bardziej zdecydowane kolory, które wniosą nieco życia do naszego pokoju dziennego – odważmy się! Nie należy ślepo podążać za trendami, to my mieszkamy w domu i to my mamy się czuć dobrze w swoich czterech ścianach.

Kolory w salonie zwykle znajdują zastosowanie w bardziej klasycznych wnętrzach czy tych urządzonych w stylu vintage. Ale i nowoczesny salon może być wykończony w intensywnym kolorze, chociażby poprzez pomalowanie jednej ściany bądź wybranie ostrych, kontrastujących z minimalistycznym ładem dodatków i dekoracji.

Zobaczmy propozycje

Niebieski, szczególnie jeśli odcień jest ciemniejszy, sprawdzi się tylko w dużych pomieszczeniach. Przestronności wnętrzu dodaje biały sufit, przedłużony kilka centymetrów na ścianę - dzięki temu pomieszczenie wydaje się wyższe.

Autor: Benjamin Moore Paints

Salon w zieleni jest spokojny i bardzo naturalny. Idealnie komponuje się z drewnem na podłodze i dodatkami w kolorach ziemi. Intensywna, odważna zieleń proponowana jest raczej tylko na fragmencie ścian.

Autor: farby Dekoral

Fiolet i złoto to królewskie barwy, ale mieszczańskie dodatki i dekoracje bynajmniej nie uczyniły z tego wnętrza komnaty.

Autor: farby Dekoral

Ciemne kolory budują nastrój, wnętrza stają się tajemnicze i zmysłowe. W dużej dawce mogą jednak wzbudzać niepokój. Jeżeli mamy do dyspozycji więcej niż jedno pomieszczenie dzienne, możemy zaryzykować i stworzyć w nim sensualny kącik.

Autor: House of Fraser

Zaskakujące zestawienie kolorystyczne w eklektycznych wnętrzach przeznaczone jest dla osób energicznych, chcących podkreślić swój indywidualny styl.

Autor: Benjamin Moore Paints

Najbardziej bezpieczne rozwiązanie dla ostrożnych osób nieśmiało marzących o intensywnych barwach - jedna ściana pomalowana w ostrym kolorze może wydzielić we wnętrzu kącik wypoczynkowy czy podkreślić ważny element dekoracji.

Autor: farby Dekoral

Farby, tapety - nuda! Płytki ceramiczne wkraczają na salony i nie tylko na podłodze. Aranżacja salonu z zastosowaniem intensywnych kolorów płytek nie może być niezauważona.

Autor: kolekcja Vermilia Ceramiki Paradyż

Ostro, ale z klasą. Klasyczne wnętrza lubią intensywne barwy, choć w zdecydowanej części warto zdecydować się na tylko jedną barwę. Jasne meble i drewno doskonale wygląda na tle krwistej ściany.

Autor: Benjamin Moore Paints

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Elewacja domu - jak wykonać? | Budowa krok po kroku Odpowiedz 2012-03-15 08:27:07

[...] patrzymy tylko na to, co w samym budynku będzie się znajdowało. Planujemy aranżacje wnętrz kolory ścian w salonie oraz rozkład poszczególnych pomieszczeń. Wybieramy najlepsze meble oraz wykończenie ścian. [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

  • Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

  • Promocja

    Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

  • Plafon Vaio 3 White

  • Promocja

    Lampa wisząca Awena czarna

  • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny