Start Arrow InstalacjeArrow Odwodnienie liniowe – alternatywa dla brodzika

Odwodnienie liniowe – alternatywa dla brodzika

Wyposażenie pokoju kąpielowego, szczególnie jeśli jest to mała łazienka w bloku, wymaga dobrego i przemyślanego projektu. Aby cały niezbędny sprzęt pomieścić komfortowo, warto zrezygnować z wanny na rzecz kabiny natryskowej. Jednak i obudowa kabiny, i brodzik, może nadto zajmować powierzchnię małego wnętrza i utrudniać aranżację. Rozwiązaniem staje się nowoczesne odwodnienie liniowe.

Odwodnienie liniowe umożliwia niemalże zupełnie niewidoczne odprowadzanie wody. Zwykle w kabinie prysznicowej znajduje się standardowa kratka ściekowa, umieszczona centralnie. Odwodnienie liniowe zaś montowane jest na obrzeżu kabiny, tworząc jednolitą powierzchnię z podłogą.

(Dyskretne, estetyczne i funkcjonalne - montaż odwodnienia liniowego ułatwia aranżacje łazienek w każdym stylu. fot. TECEdrainline)

Montaż odwodnienia liniowego

System odwodnienia liniowego składa się z rynny odprowadzającej wodę, ozdobnych rusztów, które można dobrać do każdej aranżacji łazienki oraz z elementów uszczelniających. Montaż odwodnienia liniowego jest prosty i nie wymaga od instalatora specjalnej wiedzy.

Wypoziomowaną rynnę umieszcza się montuje się całkowicie w warstwie jastrychu, co zapewni stabilność i wytrzymałość stanowiska prysznicowego. Specjalnymi mankietami i powłokami izolacyjnymi uszczelnia się montaż rynny. Po wyschnięciu jastrychu można przystępować do układania posadzki wierzchniej.

Estetyka wnętrza

Bez względu na to, czy aranżacje łazienek przewidują płytki ceramiczne, okładziny kamienne czy ich motywem przewodnim są szklane powierzchnie, mamy także możliwość doboru odpowiedniego rusztu ozdobnego. Bogata oferta wzorów, jakie oferują najwięksi na polskim rynku producenci, umożliwia dobranie odpowiedniego materiału zarówno pod względem barwy, jak i struktury.

Komfortowe i nowoczesne projekty łazienek

Odwodnienie liniowe przeznaczone jest nie tylko do małych łazienek. Dużym salonom kąpielowym nadadzą elegancji i luksusowego charakteru. Co istotne, rynny dostępne są nawet w szerokości do 1,5 metra – projekt łazienki może wiec przewidywać naprawdę imponujące, nieograniczone miejsca kąpielowe.

Warto również zwrócić uwagę, że brak brodzika sprzyja bezpieczeństwu – ze stanowiska prysznicowego komfortowo mogą korzystać dzieci, osoby starsze czy niepełnosprawne.

Odpływ wody równy z posadzką to również łatwiejsze dbanie o higienę w łazience. Mycie podłogi w całym pomieszczeniu nie sprawia żadnych trudności, a i utrzymanie w czystości rynny odpływowej jest proste – po wyjęciu rusztu, zyskujemy bezproblemowy dostęp do rynny ukształtowanej w płaskie powierzchnie bez jakichkolwiek wnęk utrudniających czyszczenie, a po wyjęciu tulei spiętrzającej możemy w łatwy sposób wyczyścić syfon, dzięki czemu utrzymanie czystości jest prostsze.

(Czyszczenie instalacji nie sprawia żadnej trudności. fot. TECE)

Czy grozi nam zalanie łazienki?

W łazience, gdzie przewidziano odwodnienie łazienki, możemy wybrać nawet przybory prysznicowe o dużym wypływie wody. Dobierając odpowiedni syfon – niektóre mogą odprowadzać nawet 1,2 litra wody na sekundę – nie musimy się obawiać, że nadmiar wody zaleje łazienkę.

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty