Start Arrow Wiadomości Arrow Odżelaziacz – armatura bez rudych zacieków

Odżelaziacz – armatura bez rudych zacieków

Zawartość żelaza w wodzie czerpanej z tzw. ujęć własnych może nawet kilkudziesięciokrotnie przekraczać polską normę. Nadmiar tego pierwiastka powoduje, że płynąca z kranu ciecz ma pomarańczowe zabarwienie, na armaturze osadzają się rudawe naloty, a sprzęt AGD szybciej się niszczy. Odżelaziacz UST-M może stanowić remedium na te problemy.

Bardzo często zdarza się, że czerpiemy wodę z własnych ujęć na działce czy w domku letniskowym. Zawartość żelaza i manganu w takiej wodzie jest zazwyczaj kilkukrotnie wyższa niż określa to norma. Nadmiar tych pierwiastków może sprawić, że w wannie, na muszli klozetowej czy słuchawce prysznica pojawią się ciężkie do usunięcia osady.

Idealnym rozwiązaniem do uzdatniania wody może być odżelaziacz UST-M. Urządzenie instaluje się w miejscu przyłącza wody, najczęściej w kotłowni.

Odżelaziacz UST-M to stacja uzdatniania wody, która zajmuje przestrzeń o wymiarach 40x40x150 cm. Sercem urządzenia są specjalnie dobrane złoża filtracyjne. To właśnie one eliminują z wody nadmiar żelaza i manganu.  Ich konfiguracja zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, czyli od specyfikacji wody, która ma zostać uzdatniona. Złoża filtrujące regenerują się automatycznie. Przy najczęściej spotykanej konfiguracji złóż proces regeneracji polega na usunięciu zanieczyszczeń zgromadzonych w filtrze przez odpowiednie przepłukanie wodą. Użytkownik nie musi pamiętać o konserwacji urządzenia, głowica sterująca zapewnia bezobsługową pracę stacji.

Cena: od 2900 zł brutto
Producent: UST-M

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (222)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 14, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje