Start Arrow OgródArrow Ogród ekologiczny: lampy ogrodowe bez prądu

Ogród ekologiczny: lampy ogrodowe bez prądu

Wiosna i lato sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Przyjęcia ogrodowe czy grillowanie w miłym towarzystwie często trwają do późnych godzin, a to wymaga odpowiedniej oprawy oświetleniowej. Lampy ogrodowe potrzebują instalacji, którą dla większej estetyki warto przeprowadzić w czasie budowy czy większego remontu domu. Dla tych, którzy nie doprowadzili prądu do ogrodu, istnieje jednak wiele atrakcyjnych rozwiązań.

Piękny ogród w blasku świec

Oczywiście najprostszym z nich jest dekoracja ogrodu świecami. Jednak może to być mało praktyczne ze względu na porywy wiatru, które szybko płomyk zgaszą. Praktycznym i niezwykle ozdobnym pomysłem są latarenki ogrodowe.

(Latarenki można ustawić na stole w ogrodzie czy na tarasie lub zawiesić na ogrodowym drzewie, tworząc efektowną dekorację.)

Latarenki na świece najczęściej wykonane są ze stali połączonej z odpornym na temperaturę szkłem. Posiadają komin, który odprowadza nagromadzone spaliny i ciepło, a w przypadku świec zapachowych – również aromat, np. odstraszający komary. Latarenki dostępne są w wielu kolorach i stylach. Polecamy dwa modele do klasycznie i nowocześnie ogrodu:

Latarenka ogrodowa Zakintos
cena: 62,00 zł
www.Oswietlenie.DOM.pl
Latarenka ogrodowa
cena: 234,00 zł
www.Oswietlenie.DOM.pl

Energia ze słońca

Urządzając nie tylko piękny, ale i ekologiczny ogród, warto postawić na przyjazne środowisku rozwiązania. Kolejnym pomysłem na oświetlenie ogrodu są więc lampy solarne.

Lampa solarna zasilana jest energią słoneczną. Podczas dnia lampa magazynuje energię, wieczorem dzięki czujnikom zmierzchu automatycznie włącza się oświetlając ścieżki, schody czy wjazd do garażu.

(Wbijanymi lampami solarnymi można oświetlić ścieżki ogrodowe czy dojście do domu.)

Lampy solarne mogą być wbijane w ziemię (zakończone są szpikulcem), montowane do ściany np. na magnes (idealne rozwiązanie do oświetlenia namiotów czy altan ogrodowych) lub zawieszane na haku, a nawet dostępne są lampy do zabudowy w nawierzchnię (świetnie sprawdza się do podświetlenia wjazdu do garażu czy schodów zewnętrznych).

Te wykonane z połączenia stali nierdzewnej, plastiku i szkła mogą stanowić funkcjonalną dekorację ogrodu przez cały rok, choć długość ich świecenia zależy między innymi od pory roku, położenia geograficznego, intensywności promieniowania słonecznego. Na ogrodowe party warto wybrać oświetlenie dekoracyjne, podkreślające sielankowy urok letnich wieczorów.

(Kolorowe kule staną się prawdziwą ozdobą ogrodowych przyjęć. fot. IKEA)

Eko-przyjaznym amatorom zabaw na świeżym powietrzu życzymy dużo słońca i polecamy:

Para lamp solarnych wbijanych
Cena: 124,00 zł
www.Oswietlenie.DOM.pl
Lampa solarna na magnes
Cena: 92,00 zł
www.Oswietlenie.DOM.pl
Lampa solarna do zabudowy
Cena: 95,00 zł
www.Oswietlenie.DOM.pl
Lampa wisząca SOLVINDEN
Cena: 39,99 zł
IKEA
Łańcuch oswietleniowy SOLVINDEN
Cena: 59,99 zł
IKEA

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Maja Odpowiedz 2015-04-20 14:59:50

Piękne latarenki

Aranżacja tarasu na letnie popołudnia | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-08-01 11:43:30

[...] wyjątkowy nastrój. Nie zapominajmy również o oświetleniu tarasu: dekoracyjne lampiony czy lampy solarne to świetny pomysł, który nie wymaga instalacji [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty