Start Arrow OgródArrow Ogród – Zdjęcia ciekawych projektów

Ogród – Zdjęcia ciekawych projektów

Aranżacja ogrodu to często nie lada wyzwanie. Jeśli zastanawiamy się, jakie ozdoby i akcesoria ogrodnicze dobrać, warto zapoznać się z propozycjami światowych projektantów. Oto kilka ciekawych propozycji – być może będą dla nas inspiracją?

Zobacz także: 

Donice niekoniecznie muszą mieć klasyczne formy i spokojne barwy. Spójrzmy na te oto sześcienne donice w intensywnym, błękitnym kolorze. Szczególnie efektownie prezentują się w nich kwiaty o zbliżonej barwie.

 

 

(Donice, fot. Earth Works)

A może warto zdecydować się na kuliste formy? Mowa utaj nie tylko o przycinaniu krzewów bukszpanu. Autor aranżacji przedstawionej na poniższym zdjęciu postawił na całość – w kształcie kuli utrzymana jest nawet… altanka.

 

(Altanka, fot. Earth Works)

Jaka powinna być huśtawka ogrodowa i gdzie najlepiej ją postawić? Zależy, czemu ma służyć. Przedstawiony na zdjęciu model to nie zabawka dla dzieci – jest przeznaczona raczej do długich, romantycznych rozmów dwojga zakochanych. Jej biały kolor i klasyczny design sprawiają, ze świetnie wygląda pod drzewem, które kwitnie na wiosnę – weźmy to pod uwagę, planując rozmieszczenie elementów ogrodu!

 

(Huśtawka, fot. Sitting Spiritually)

Źródło wody w ogrodzie sprawi, że będzie nam się przyjemniej spędzało czas na zewnątrz – nawet w wyjątkowo upalne dni. Zamiast albo oprócz tradycyjnego oczka wodnego możemy zaaranżować miniaturową kaskadę wodną w prostej, geometrycznej oprawie. Jest to świetne rozwiązanie do ogrodu stylizowanego na orientalny.

 

(Kaskada wodna, fot. Beyond The Borders Garden Design)

Jeśli już mowa o orientalnych motywach – ciekawie wygląda również ten tajemniczy posążek ukrywający się wśród ogrodowej zieleni. Dodaje on ogrodowi nieco nastroju magii i mistycyzmu.

(Posążek, fot. Beyond The Borders Garden Design)

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty