Start Arrow Wiadomości Arrow Ogrzewacz wody z pompą ciepła

Ogrzewacz wody z pompą ciepła

Explorer to kompaktowe urządzenie, ogrzewacz wody z wbudowaną pompą ciepła, które jest przeznaczone do instalacji w garażu, piwnicy, kotłowni czy pralni. W przeciwieństwie do tradycyjnych pomp ciepła typu powietrze-woda nie składa się z dwóch modułów, wewnętrznego i zewnętrznego poza domem, w jego przypadku wszystkie elementy zawierają się w urządzeniu wielkości lodówki.

Explorer produkcji Atlantic Polska to urządzenie o wysokości 1,6 m lub 1,9 m i wadze od 84,7 kg, które czerpie energię z powietrza znajdującego się w garażu, piwnicy, kotłowni czy pralni, następnie przekształca ją i przekazuje do wody użytkowej. Wyprodukowano je w modelu stojącym w dwóch pojemnościach 200l lub 270l, koszt brutto to 7 995 zł za model 200l oraz 8 610 zł za model 270l. Oprócz tego firma wyprodukowała wersje coil, która daje możliwość współpracy z systemem solarnym lub kotłem c.o. (wersja ta jest droższa od podstawowych o 1 230 zł brutto).

Pompa ciepła, która jest wbudowana w termodynamiczny ogrzewacz wody pozwala wytwarzać ciepłą wodę zużywając minimalne ilości energii elektrycznej. Dla temperatury zewnętrznej +15 stopni C współczynnik efektywności COP wynosi 3,7, natomiast dla +7 stopni C wynosi 3,2. Oznacza to, że energia cieplna jaką uzyskujemy z pompy ciepła jest kolejno, 3,7 lub 3,2 razy wyższa od energii elektrycznej zużytej do jej wytworzenia. Jednak, aby pompa działała prawidłowo urządzenie musi być zainstalowane w pomieszczeniach, w którym temperatura mieści się w przedziale między +5, a +43 stopnie C.

Przy pomocy miedzianej grzałki nurkowej o mocy 1,8 kW Explorer ogrzewa wodę do temperatur między +15 stopni C, a + 65 stopni C. Za sterowanie całości odpowiada cyfrowy programator Nomad z wyświetlaczem LCD i trzy funkcyjny termostat temperatury (zakres regulacji temperatury to 40-62 stopni C) z systemem antyzamarzaniowym (minimalna temperatura wody to +7 stopni C).

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 7, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty