Start Arrow Wiadomości Arrow Ogrzewacze i pompy ciepła z dyrektywą ErP

Ogrzewacze i pompy ciepła z dyrektywą ErP

Dyrektywa ErP, która weszła w życie w ubiegłym roku, zawiera uregulowania, które mają na celu doprowadzenie do osiągnięcia przez UE celu „20-20-20”, czyli dążenia do obniżenia emisji CO2 o 20% i wzrostu udziału źródeł energii odnawialnych o 20%, w roku 2020.

Opro Small

Excelia Tri Duo

1. Czym jest ErP?
Zagadnienie ErP zawiera w sobie dwa uzupełniające się podejścia:
– EcoDesign
Określa dopuszczalne poziomy wydajności energetycznej, jak również wymagania środowiskowe dla produktów związanych z energią. Ma na celu podniesienie ich wydajności względem środowiska, biorąc pod uwagę cykle życia. Produkty związane z energią muszą spełniać wszystkie kryteria EcoDesign, aby można im było przyznać znak CE.

– Etykieta efektywności energetycznej
Informuje użytkowników końcowych o wydajności urządzenia, które związane jest z energią. Biorąc pod uwagę wszystkie wskaźniki wydajności energetycznej, produkty są uszeregowane w klasach od A (najwyższa) do G (najniższa). Aby pomóc Klientom w wyborze urządzenia na podstawie poziomu wydajności (zużycia energii, poziomu hałasu itd.), na produktach umieszczona jest odpowiednia klasyfikacja. Dyrektywa ErP zastrzega prawo do tworzenia dodatkowych kategorii (A+, A++ oraz A+++), aby można było dostosować urządzenie nowych technologii.

2. Przedmiot dyrektywy ErP
Dyrektywa ErP dotyczy wszystkich następujących produktów znajdujących się na obszarze Unii Europejskiej: ogrzewacze wody, pompy ciepła, zasobniki i kotły, niezależnie od rodzaju dostarczanej energii. Zgodność z nią jest obowiązkowa w przypadku sprzedaży produktów na obszarze UE (oznaczenie CE).

3. W jakim celu wydano Dyrektywę ErP?
Wydanie Dyrektywy ma na celu dążenie do ograniczania rocznego zużycia energii, które wynosi 11 milionów ton oleju ekwiwalentnego do roku 2020, co odpowiada w przybliżeniu 26 milionom ton emisji CO2.

Ingenio

Explorer

Za opracowanie etykiety dla produktu odpowiada producent. Na podstawie przepisów obowiązujących w UE dystrybutor lub monter, dostarczający produkt użytkownikowi końcowemu, ma obowiązek dostarczyć go wraz z obrazującą etykietą.

Wiedza ekspercka Atlantic w zakresie zgodności z Dyrektywą ErP
Jako ekspert (certyfikowane laboratoria badawcze UE) w zakresie projektowania ogrzewaczy wody, izolacji cieplnej i regulacji temperatury, oprócz opatentowanych technologii, Atlantic opracowuje produkty o wysokiej wydajności energetycznej.

Posiadana wiedza ekspercka pozwala marce Atlantic na spełnienie wymagań Dyrektywy ErP. Firma dąży do dostarczenia Klientowi urządzeń, które charakteryzują się najwyższej klasy wydajnością. Poza tym ciągle inwestuje w rozwój i badania nowych technologii, aby opracowywać nowe produkty, które ciągle poprawiają swoją wydajność energetyczną.

Klasa energetyczna produktów Atlantic Polska
1. Ogrzewacze wody
– C – ogrzewacze o wyższych pojemnościach
– B – Opro Small o pojemności 10 i 15l, Ingenio 50 i 80l, Vertigo 40 i 65l
– A – Opro Small 10l
2. Pompy ciepła
– A+ przy temperaturze wody 55 st.C.
– A++ przy 35 st.C.
3. Termodynamiczny ogrzewacz wody Explorer IO posiada klasę A

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: pyry

pyry
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 24, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty