Start Arrow InstalacjeArrow Ogrzewanie mieszkań: dekoracyjne grzejniki w kamienicy

Ogrzewanie mieszkań: dekoracyjne grzejniki w kamienicy

Mieszkania w starych kamienicach przeżywają renesans. Odnowione, stają się atrakcyjną alternatywą dla lokali nowego budownictwa. Wysokie pomieszczenia, duże okna i oryginalne fragmenty dawnych aranżacji umożliwiają stworzenie modnych wnętrz w loftowym stylu. Remont mieszkania w kamienicy wymaga często modernizacji instalacji grzewczej. Warto wtedy wybrać grzejnik, który – mimo nowoczesnej technologii – idealnie wkomponuje się w niebanalny wystrój wnętrza.

Zobaczmy propozycje dekoracyjnych grzejników, których oryginalny design stanowić będzie uzupełnienie modnych wnętrz:

Aby nie zaburzyć stylu i klimatu kamienicy warto poszukać takich grzejników, które sprawdzą się nie tylko pod względem parametrów i mocy cieplnej, ale także pod względem wzornictwa i designu. Przykładem, jaki można polecić do montażu w kamienicy jest ten grzejnik, która wyglądem przypomina stare żeberkowe grzejniki. Dodatkową zaletą modelu jest to, że produkowane są w różnych rozmiarach i mogą być wygięte w łuk, dzięki czemu tworzą idealną propozycję do wykuszy, nietypowych wnęk i innych niestandardowych rozwiązań, często spotykanych w kamienicach.

Autor: Grzejnik Delta firmy Purmo

Ten klasyczny stalowy grzejnik żeberkowy sprawdzi się doskonale we wnętrzach stylizowanych na postindustrialne pomieszczenia. Płynne przejścia między żeberkami wpływają nie tylko harmonijny efekt wizualny, ale też podnoszą praktyczne walory urządzenia, zapobiegając gromadzeniu się brudu i kurzu. Zaś optymalny rozstaw żeberek pozwala w prosty sposób usuwać zanieczyszczenia i kurz za pomocą specjalnej szczotki z włosia. Występuje w wielu rozmiarach, formach, kształtach i kolorach, dzięki czemu dostosować go można nie tylko do stylu aranżacji, ale również wysokości czy kształtu pomieszczenia.

Autor: Stalowy grzejnik żeberkowy Charleston firmy Zehnder

Ten industrialny w swej formie model grzejnika, mając zaledwie trzy wersje stylistyczne, daje łącznie ponad 2 000 konfiguracji. Jest to możliwe dzięki jego modułowości - możliwe jest np. stworzenie wysokiego na dwa metry, czteroczłonowego grzejnika. Oprócz niespotykanej elastyczności w zakresie możliwości grzewczych, to także model, który swoim kształtem przywraca wspomnienia. Dzięki jego charakterystycznej formie możemy odtworzyć w mieszkaniach kształt żeliwnych kaloryferów, które były standardowym wyposażeniem kamienic.

Autor: Grzejnik Tubus firmy Instal-Projekt

Elegancka i funkcjonalna forma tego grzejnika nadaje mu nostalgiczny urok, typowy dla wyrobów wczesnej epoki przemysłowej. Ten model idealnie prezentuje się w loftach, pracowniach i galeriach lub w pomieszczeniach, które celowo mają wyróżniać się stylizacją przestrzeni. Wyjątkowo duża powierzchnia grzewcza, jaką zapewniają cienkie profile ułożone spiralnie wokół kolektora emituje w wydajny sposób przyjemne ciepło.

Autor: Grzejnik Runtal Flow Form z oferty TechnikaDesign.pl

Ten grzejnik dekoracyjny zdecydowanie wyróżnia się formą. Szeroki trójkątny profil nadaje mu lekkość i niezwykły przestrzenny efekt, idealny do wysokich wnętrz. Wysmakowana, bogata kolorystyka i szeroki asortyment dostępnych rozmiarów, każdy w dwóch opcjach - wertykalnej i horyzontalnej umożliwiają użycie tego modelu w każdym, nawet najbardziej indywidualnym projekcie.

Autor: Grzejnik Runtal Cosmopolitan z oferty TechnikaDesign.pl

Ponadczasowa stylistyka tego grzejnika powoduje, że odbiega ona znacznie od stereotypów wyznaczanych wyglądem tradycyjnych grzejników. Trójkatne profile, połączone skomplikowanym systemem niewidocznych kolektorów, nadają urządzeniu kształt, który doskonale współgra z loftowym wnętrzem. Model jest dostępny w sześciu wersjach o różnym promieniu wygięcia. Pozwala to na zastosowanie grzejnika jako integralnej części wystroju wnętrza.

Autor: Grzejnik Iguana firmy Jaga

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 17, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

bafomet Odpowiedz 2014-10-02 15:05:07

Świetnie wyglądają takie grzejniki - połączenie nowoczesnego wzornictwa z praktycznym zastosowaniem :)

Marcin Odpowiedz 2014-07-21 15:44:33

co do grzejników dekoracyjnych, warto zdecydować się na takie rozwiązanie, bo jednak źle dobrany grzejnik psuje nam całą koncepcję naszego wnętrza. ostatnio korzystałem z grzejników firmy alukal.com.pl/ i przyznam, że oferta jest bardzo ciekawa. ważne jest również to, że otrzymujemy gwarancję na 10 lat, co nie zawsze jest w standardzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black