Start Arrow InstalacjeArrow Ogrzewanie podłogowe na alergię

Ogrzewanie podłogowe na alergię

Dla wielu alergików, zwłaszcza dzieci, kurz unoszący się w mieszkaniu jest szczególnie uciążliwy. Dzięki nowoczesnemu ogrzewaniu podłogowemu możemy zminimalizować problem kurzu w mieszkaniu i ułatwić życie małych alergików.

Mieszkanie bez kurzu

Wodne ogrzewanie podłogowe to doskonałe rozwiązanie dla mieszkań w których kurz stanowi zagrożenie dla jego mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych. Dla alergicznych dzieci wszelkiego rodzaju roztocza i bakterie mogą prowadzić do uczuleń i powikłań układu oddechowego. Gdy planujemy instalację lub remont ogrzewania w domu i jednocześnie chcemy, aby stał się on bezpieczniejszy dla naszych pociech, nie zapominajmy o wodnym ogrzewaniu podłogowym. Obecność w powietrzu silnego alergenu, czyli kurzu, jest w znacznym stopniu uzależnione od cyrkulacji powietrza, na której ograniczenie z kolei ma wpływ ogrzewanie podłogowe.

Właściwa cyrkulacja powietrza

podlogowkaCiepło inaczej rozchodzi się w pomieszczeniach, w których zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe, a inaczej w tych ogrzewanych tradycyjnymi grzejnikami. „Podłogówka” ogranicza ruch powietrza w pomieszczeniu, co znacznie zmniejsza rozprzestrzeniania się szkodliwych pyłów. Wynika to z tego, że w pomieszczeniach ogrzewanych metodą podłogową temperatura posadzki jest tylko o 4 stopnie Celsjusza wyższa od temperatury powietrza.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrzewania tradycyjnego, w którym to gorące powietrze krąży szybciej, unosząc ze sobą kurz i pył.

W pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym funkcję grzejnika pełni posadzka, której temperatura jest tylko o kilka stopni wyższa od temperatury powietrza. Natomiast w pokoju z grzejnikami tradycyjnymi ta różnica jest dużo większa (wynosi kilkadziesiąt stopni), co w rezultacie prowadzi do bardziej dynamicznego ruchu powietrza niż w przypadku „podłogówki” i wzmożonego przenoszenia się kurzu. – wyjaśnia Danuta Szutkowska, kierująca działem ogrzewania podłogowego w firmie Rettig Heating, producenta renomowanych grzejników i ogrzewania podłogowego marki Purmo.

Komfort na co dzień

Z badań Niemieckiego Towarzystwa Alergii i Astmy (GAF) wynika, że osoby uczulone na kurz czują się bardziej komfortowo właśnie w pomieszczeniach ogrzewanych za pomocą wodnego ogrzewania podłogowego. Typowe objawy uczuleniowe, takie jak: uciążliwy katar, kaszel czy pieczenie oczu, występują w takich warunkach z mniejszym nasileniem lub nawet zupełnie ustępują. Dodatkową zaletą ogrzewania jest fakt, iż zapewnia ono korzystną dla nas temperaturę.

Ogrzewanie podłogowe zapewnia optymalny dla człowieka rozkład ciepła w pomieszczeniu. Dla naszego organizmu najlepiej jest, jeśli cieplejsze powietrze jest w okolicy nóg, a chłodniejsze na poziomie głowy. W pomieszczeniach ogrzewanych przez podłogówkę jest powietrze nie jest tak suche, jak w tych ogrzewanych tradycyjną metodą. A czym wyższa wilgotność powietrza, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu oddechowego: anginy czy grypy. – dodaje Danuta Szutkowska z Rettig Heating.

Autor: www.purmo.pl

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje