Start Arrow InstalacjeArrow Ogrzewanie podłogowe w domu jednorodzinnym. Kiedy wykonać projekt instalacji?

Ogrzewanie podłogowe w domu jednorodzinnym. Kiedy wykonać projekt instalacji?

Decyzję o sposobie ogrzewania pomieszczeń warto podjąć jak najwcześniej. Pisaliśmy już, że projekty domów z ogrzewaniem na paliwo stałe wymagają osobnego pomieszczenia: kotłowni. Miejsce potrzebne będzie również na kocioł gazowy z zasobnikiem, choć ten może już stanąć w korytarzu, pralni czy pomieszczeniu gospodarczym. A kiedy należy zdecydować o ogrzewaniu podłogowym w domu jednorodzinnym?

Ogrzewanie podłogowe to obecnie jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w budownictwie mieszkaniowym, które stwarza możliwość osiągnięcia komfortu cieplnego przy jednoczesnym obniżeniu rachunków za ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe to obecnie jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w budownictwie mieszkaniowym, które stwarza możliwość osiągnięcia komfortu cieplnego przy jednoczesnym obniżeniu rachunków za ogrzewanie

Jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe to decyzję o instalacji również warto przemyśleć stosunkowo wcześnie. To zapewni nam możliwość prawidłowego wykonania instalacji i przeprowadzenia jej w sposób niezauważalny w późniejszym użytkowaniu.

Wodne ogrzewanie wymaga dużo grubszej wylewki pod całą powierzchnią podłogi, co może podnieść poziom podłogi o kilka centymetrów. Ważne jest więc, by powiadomić architekta adaptującego o naszej decyzji instalacji podłogówki. Ten powiem uwzględni w projekcie wyższy poziom podłogi, co wpływa na wysokość pomieszczeń, rozmieszczenie okien balkonowych, drzwi wewnętrznych czy cokołów.

Ogrzewanie podłogowe umożliwia dużo swobodniejszą aranżację wnętrza, nie musimy rezygnować z umeblowania w okolicach okien, gdzie najczęściej znajdują się grzejniki. Wykańczając swoje projekty domów warto jednak pamiętać, by nie ustawiać mebli o dużej powierzchni na podłodze, gdyż zaburzy to prawidłowe rozchodzenie się ciepła. Ewentualnie meble należy wyposażyć w kilkucentymetrowe nóżki.

Podłogówka jest systemem ogrzewania niskotemperaturowego, ale może współpracować praktycznie z każdym źródłem ciepła. Wbrew pozorom, nie tylko z pompami ciepła, kotłami kondensacyjnymi czy kolektorami słonecznymi. Jedynym warunkiem jest to, aby temperatura wody zasilającej instalację nie przekraczała 50 stopni C.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 6, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje