Start Arrow Wiadomości Arrow Okabell – system płaszczy z blachy do szybkiego montażu

Okabell – system płaszczy z blachy do szybkiego montażu

Złożone systemy rurociągów w obiektach przemysłowych wymagają wysokiej klasy materiałów izolacyjnych oraz zabezpieczających. Zastosowanie do ich ochrony systemu płaszczy z blachy gwarantuje odpowiednią ochronę przed uszkodzeniami i negatywnym działaniem środowiska zewnętrznego.

fot. Armacell

Efektywność zakładów przemysłowych wynika z wielu aspektów zarządzania znajdującymi się w nich systemami. Dla podniesienia sprawności poszczególnych urządzeń, a tym samym także podłączonych do nich instalacji, niezbędne jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów izolacyjnych i zabezpieczających. System Okabell firmy Armacell to płaszcze z blachy, które umożliwiają szybki montaż nawet na złożonych instalacjach przesyłowych, a przy tym są wytrzymałe i odporne na działanie zróżnicowanych czynników zewnętrznych.

Wytrzymałość w każdym wariancie

Rurociągi znajdujące się na otwartej przestrzeni w zakładach przemysłowych, a także wewnątrz budynków użytkowych, narażone są nieustannie na działanie czynników mogących powodować ich uszkodzenia. Zamontowane na nich materiały izolacyjne nie stanowią bowiem wystarczającego zabezpieczenia przed działaniem promieni słonecznych, opadów atmosferycznych, a przede wszystkim mogącymi wystąpić zróżnicowanymi zagrożeniami mechanicznymi. W celu ochrony rurociągów, firma Armacell stworzyła specjalny system płaszczy z blachy – Okabell. Wchodzące w jego skład elementy wykonane są standardowo ze stali ocynkowanej bądź anodowanego aluminium, a w przypadku szczególnie wymagających inwestycji dostępne są także w opcji ze stali pokrytej alucynkiem lub ze stali nierdzewnej V2A. Blacha stalowa jest obustronnie cynkowana ogniowo warstwą 275 g/mkw., dodatkowo pasywowana chromowo i zabezpieczona lakierem ochronnym. Wersja aluminiowa jest z kolei odporna na działanie wody morskiej. Wytrzymałość gwarantowana jest przez grubość blachy w zakresie od 0,4 mm do 1 mm (stal ocynkowana) bądź 0,5 mm do 1 mm (aluminium). Materiały, z których wykonane są elementy systemu Okabell, są sklasyfikowane jako niepalne zgodnie z normą DIN 4102-A1. Zakres temperatur, w których mogą być stosowane, wynosi od -196 st. C do + 320 st. C w przypadku stali ocynkowanej i od -196 st. C do + 250 st. C dla aluminium.

Szeroki asortyment gwarancją szybkiego montażu

Skomplikowane systemy rurociągów są wymagające pod względem ich obsługi. W przypadku montażu płaszczy z blachy kłopotliwa staje się nie tylko dostępność do różnego rodzaju miejsc, ale również ograniczony czas, który można wykorzystać na ich zainstalowanie. Okabell gwarantuje jednak pełen asortyment, w którego skład wchodzą rury, kolana, kaptury i kołnierze na armaturę, a także króćce poprzeczne trójników oraz zaślepki. Rury i kolana wykonane są ze specjalnym żłobieniem (falcem) wzdłużnym na obu krawędziach, co skutecznie umożliwia wykonanie zakładki na obie strony. Tak uniwersalne rozwiązanie przyspiesza proces montażu i daje dużą dowolność w łączeniu poszczególnych elementów na zasadzie prawy-lewy, lewy-prawy. Seryjna produkcja elementów sprawia, że są one do siebie idealnie dopasowane, a przy tym zachowują taką samą gładkość na całej powierzchni zewnętrznej. Umożliwia to nie tylko utrzymanie ich w należytym stanie i czystości, ale też pomaga w zauważeniu ewentualnych uszkodzeń. W przypadku kolan istotne jest wykonanie ich z minimum 4 segmentów, co zdecydowanie poprawia ich wytrzymałość. Sprawny montaż umożliwiają także standardowe otwory pod wkręty. Gotowe kształtki z blachy Okabell to także gwarancja precyzyjnego montażu, a tym samym znacząca oszczędność środków finansowych i zasobów materiałowych.

Armacell Poland Sp. z o.o.
55-300 Środa Śląska
ul. Targowa 2
www.armacell.com
Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 16, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty