Start Arrow Wiadomości Arrow Okap z klasą

Okap z klasą

Od 1 stycznia klienci dokonujący zakupu okapu kuchennego mogą w łatwy sposób porównać różne modele urządzeń dostępnych na rynku. Wszystko dzięki etykietom energetycznym, które w czytelny sposób mają informować o specyfice okapów i kategoryzować je na poszczególne klasy. Wraz z ekspertem firmy Ciarko wyjaśniamy, co ta zmiana oznacza w praktyce oraz podpowiadamy, na jakie parametry należy zwrócić największą uwagę.

Okap Sapphire Ciarko Design

Okap Sapphire Ciarko Design

Podstawy etykiety

Okapy kuchenne, mimo iż są urządzeniami raczej łatwymi w obsłudze, określane są przez szereg istotnych parametrów. Wprowadzenie etykiet energetycznych miało na celu m.in. nadanie każdemu urządzeniu klasy energetycznej oraz taką prezentację istotnych parametrów, aby klienci mogli w prosty sposób sprawdzać możliwości danego modelu oraz porównywać go z innymi. – Na etykiecie energetycznej znajdziemy informacje dotyczące m.in. nazwy dostawcy, rocznego zużycia energii elektrycznej czy efektywności oświetlenia i poziomu hałasu – podkreśla Kamil Machura, ekspert marki Ciarko Design. – Oprócz tego, okap zostaje przypisany do konkretnej klasy efektywności energetycznej – od A do G, lub od A+ do F gdzie A oraz A+ oznaczają sprzęt najwyższej jakości. Zmiany mają na celu dopasowanie sprzętu do unijnych standardów, wprowadzenie na rynek urządzeń o coraz niższym poziomie zużycia energii, a także zwiększenie świadomości klientów przy zakupie – dodaje ekspert.

Model idealny

Trudno jednoznacznie stwierdzić, który parametr jest najistotniejszy, gdyż zależy to od profilu klienta i jego preferencji. Osoby o nastawieniu proekologicznym z pewnością zwrócą uwagę na poziom zużycia energii elektrycznej. W nowoczesnych modelach montowane są specjalne, energooszczędne silniki, które przy zachowaniu pełnej wydajności pobierają o kilkadziesiąt procent mniej energii niż standardowe modele. Użytkownicy, dla których istotną kwestią jest komfort pracy w obrębie płyty grzewczej, powinni zainteresować się rodzajem oświetlenia oraz łączną mocą źródeł światła emitowanego przez okap. Bardzo ważnym parametrem jest również wydajność, która określa ilość powietrza, jaką w ciągu godziny pracy jest w stanie oczyścić dany okap.

Źródło:Ciarko Design

Ciarko Design
Wszystkie komunikaty (2408)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 14, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty