Start Arrow Budowa domuArrow Okna 5- czy 6-komorowe?

Okna 5- czy 6-komorowe?

Jakie okno wybrać do mieszkania w bloku, a jakie do domu jednorodzinnego?

Odpowiadają eksperci firmy EKO-OKNA:

W przekroju profilu okna pięciokomorowego, jak sama nazwa wskazuje można wyodrębnić pięć komór.
Okna 5 komorowe wyparły z rynku okna 3 komorowe. Zapewniają one lepszą izolacje cieplną i akustyczną (chronią przed hałasem). Okna z profilami 5 komorowymi polecane są do mieszkań w bloku na niewysokich piętrach. Kupują je również osoby, które swoje mieszkanie traktują jako tymczasowe i nie chcą inwestować większych pieniędzy w jego wyposażenie. Te okna są obecnie najpopularniejsze na rynku.

(Profil okna)

(Profil okna)

A co o to znaczy, że okna są 6 komorowe?

Te okna posiadają dodatkową, 6 komorę, dzięki czemu rozmiar ramy to 74 mm. Powierzchnia szyby jest zatem mniejsza, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze straty ciepła oraz jeszcze większą ochronę przed hałasem. Do niedawna okna 6 komorowe były traktowane jako produkt lepszego gatunku, jednak ze względu na rosnące wymagania klientów i rosnącą popularność stają się obecnie coraz bardziej powszechne i dostępne. Pierwsi polscy producenci już teraz oferują okna sześciokomorowe w ofercie standardowej (czyli w cenie okien pięciokomorowych. Okna 6 komorowe są doskonałe do domów oraz do mieszkań w bloku, które znajdują się na wysokich piętrach, w przestrzeniach wietrznych i narażonych na niskie temperatury.

Czy ilość komór w profilu ma wpływ na cenę okna?

Cenę okna determinuje przede wszystkim jego wymiar. Im jest większe i bardziej nietypowe, tym cena jest wyższa. Do niedawna ceny okien 6 komorowych przewyższały ceny okien 5 komorowych o kilkanaście procent. Jednak od niedawna pierwsi polscy producenci oferują okna 6 komorowe w standardzie, a więc w cenie 5 komorowych. Przed decyzją o zakupie okna warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu