Start Arrow Budowa domuArrow Okna Aluminiowe w nowoczesnych domach

Okna Aluminiowe w nowoczesnych domach

Okna aluminiowe są popularne w konstrukcjach usługowych, budynkach użyteczności publicznej, chętnie sięgają po nie architekci, projektujący nowoczesne biurowce.

Wśród właścicieli domów jednorodzinnych wciąż pokutuje przeświadczenie, że aluminium jest „za zimne”, by ekonomicznie zapewnić budynkowi ciepło. Nowoczesne technologie produkcji profili aluminiowych umożliwiają jednak stworzenie energooszczędnych systemów okiennych.

Ciepłe profile aluminiowe

Profile aluminiowe mogą być „zimne” lub „ciepłe”. Te pierwsze są w całości wykonane z aluminium i mają małą izolacyjność cieplną. Profile „ciepłe” zaś są to systemy o podwyższonej izolacyjności termicznej. Składają się z dwóch lub nawet trzech profili, między którymi znajduje się przekładka termiczna z tworzywa sztucznego, zapobiegająca utracie ciepła przez kształtownik.

(Okno aluminiowe składające się z trzykomorowych profili, z charakterystycznie ukształtowaną przekładką termiczną, uszczelką środkową. Izolacyjność termiczną zapewnia tu także uszczelka środkowa oraz specjalnej wkłady pomiędzy przekładkami termicznymi i krawędziami szyby. Fot. system MB-70HI Aluprof)

(Profil aluminiowy nowej generacji z zastosowaniem aerożelu. Fot. system MB-86 Aluprof)

Na rynku dostępne jest także okno aluminiowe z nowoczesnym rozwiązaniem opartym na zastosowaniu aerożelu, materiału o doskonałej izolacyjności termicznej, a także akustycznej oraz szczelności na wodę i powietrze. Dzięki połączeniu z odpowiedniej klasy zestawem szybowym, system sprawdza się w wymagających energooszczędności pomieszczeniach.

(System Schüco AWS 70.HI już przy standardowej szerokości zewnętrznej ramy 117 mm - skrzydła wraz z ościeżnicą - osiąga parametry cieplne na poziomie Uf=1,6 W/m2K.Pozwala to na projektowanie wielkoformatowych okien do salonu bez obawy dużych strat ciepła.)

Zalety aluminium

Trwałość okien aluminiowych zależy od sposobu wykończenia profili, które mogą być anodowane lub lakierowane proszkowo. Ta druga opcja, z użytym lakierem poliestrowym, poprawia wytrzymałość okien, zwiększając ich odporność na korozję czy zarysowanie. Jest to szczególnie istotne, bowiem okna aluminiowe, podobnie jak okna PVC, nie mogą być odnawiane.

Aluminium jest trzykrotnie lżejsze od stali, a jego plastyczność i sprężystość umożliwia produkowanie okien o dowolnym kształcie, często bardzo niestandardowym.

(Możliwość wykonania okien o kształtach łukowych czy zaplanowanie różnych wersji podziału szyby pozwala na niemal nieograniczone projektowanie dużych przeszkleń w strukturze budynku. Fot. Okno narożne z drzwiami balkonowymi w systemie Schüco AWS 70 BS.HI)

Okna aluminiowe charakteryzują się oryginalną estetyką. Dostępne w wielu kolorach, urozmaicają bryłę budynku. Najczęściej wykorzystuje się w połączeniu ze stalą do tworzenia efektownych, nowoczesnych fasad. Nowoczesne domy jednorodzinne zaś luksusowo wyglądają z aluminiowymi konstrukcjami wykorzystamy przy dużych przeszkleniach, dekoracyjnych wykuszach czy ogrodach zimowych, dzięki którym przez cały rok cieszyć się można przydomową oranżerią.

(Aluminiowe konstrukcje to dodatkowa przestrzeń, którą można wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Nieoceniony jest przede wszystkim efekt estetyczny wykusza czy ryzalitu. Fot. Szklany ryzalit z profili aluminiowych OknoPlus)

Szklany ryzalit, charakterystyczny dla projektów domów nowoczesnych, powiększa o aluminiową konstrukcję pomieszczenie, np. salon czy jadalnia, wprowadzając doń naturalne światło i ciepło.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu