Start Arrow Budowa domuArrow Okna Balkonowe – niestandardowe rozwiązania

Okna Balkonowe – niestandardowe rozwiązania

Nowoczesne domy jednorodzinne często charakteryzują się imponującymi przeszkleniami, dostarczającymi do wnętrza mnóstwa światła. Także zwykłe domy i mieszkania zwykle mają balkon czy taras, nawet jeśli wychodzi on na ruchliwą ulicę. W każdym przypadku, nawet jeśli nasze projekty są mniej standardowe, korzystanie wymaga funkcjonalnych i wygodnych w użytkowaniu okien czy drzwi.

Na rynku dostępne są rozwiązania dostosowane do każdych potrzeb.

Zobacz także:

Drzwi przesuwne – oszczędność miejsca

Standardowe drzwi balkonowe otwierają się do środka, co może być szczególny utrudnieniem przy aranżacji mniejszych wnętrz. Należy bowiem pamiętać, że duże przeszklenia „odbierają” nam jedną ścianę, przy której moglibyśmy ustawić meble. Wyposażenie ustawić więc musimy na środku pokoju, co wymaga większej przestrzeni. Pozostałe miejsce nie warto marnować na… skrzydło drzwi.

Najwygodniejszą formą drzwi tarasowych są drzwi przesuwane. Za ich pomocą można przeszklić nawet całą ścianę, a skrzydło ruchome, przesuwając się do ściany, pozwala nam zaoszczędzić miejsce w pokoju. Takie rozwiązanie w mniejszym stopniu ogranicza więc swobodę projektowania wnętrz.

W drzwiach tarasowych HST zastosowano rozwiązanie podnoszono-przesuwne. Skrzydła znajdują się na dwóch prowadnicach, dzięki czemu podczas otwierania mogą się swobodnie mijać. W tym przypadku skrzydło drzwiowe może mieć do 2,5 m szerokości,
a światło przejścia niemal 2,4 m. Wspomniane rozwiązanie umożliwia wykonanie konstrukcji o maksymalnej powierzchni dochodzącej aż do 11,5 m2.

Dodatkową zaletą jest próg schowany w podłodze, który znacznie ułatwia poruszanie się dzieciom czy osobom mniej sprawnym fizycznie.

(Drzwi tarasowe HST, producent: OKNOPLAST)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu